Trwa ładowanie...
d1au05g
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Śledczy potrzebują dobrych opinii biegłych

By oskarżenie było skuteczne, prokuratorzy coraz częściej musza korzystać z usług biegłych spoza list sądowych - informuje "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śledczy potrzebują dobrych opinii biegłych
(WP.PL)
d1au05g

W 2014 r. na wynagrodzenia biegłych śledczy wydali 63 mln zł. Jak podaje Prokuratura Generalna, o 5 mln zł (czyli o 22 proc.) więcej poszło na opinie ekspertów spoza sądowej lisy.

Od dobrej opinii obronionej przed sądem zależy los sprawy, nic więc dziwnego, że do jej jakości śledczy przywiązują coraz większą wagę - mówi dr Jacek Gołubiński.

Prok. Mateusz Martyniuk wskazuje, że przybywa skomplikowanych spraw gospodarczych, medycznych. Potrzebujemy do nich specjalistów wysokiej klasy, a takich na listach sądowych często brakuje - zauważa.

Jak wyjaśnia, gdy prokurator dostaje trudną, wielowątkową, czasem też międzynarodową sprawę gospodarczą (finansową), a na liście ma samych księgowych, musi skorzystać z ekspertów spoza niej. Ci bowiem do takiej ekspertyzy nie wystarczą.

d1au05g

Podziel się opinią

Share

d1au05g

d1au05g
Więcej tematów