Trwa ładowanie...
d2be7s7
Polska The TimesZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
tożsamość

"SLD musi znaleźć swoją tożsamość"

Przyczyny klęski Sojuszu Lewicy Demokratycznej tkwią w tym, że partia nie potrafiła trafnie zdefiniować potrzeb ważnych dla niej grup społecznych - powiedział w wywiadzie dla "Polska The Times" prof. Janusz Reykowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłowie SLD Ryszard Kalisz i Leszek Miller
Posłowie SLD Ryszard Kalisz i Leszek Miller (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2be7s7

Jego zdaniem SLD powinien przemyśleć swoją tożsamość ideową, a jako partia nie wytworzył wyraźnego, lewicowego, ideowego profilu.

Uważa on, że w Polsce jest dość duży potencjał lewicowego myślenia wśród inteligencji, w tym wśród ludzi sztuki i ludzi nauki. - Ale środowiska lewicowe uległy rozproszeniu, a dość znaczna ich część wycofała się z życia publicznego wobec odczuwanej dużej przewagi dyskursu prawicowego. Sytuacja obecna stwarza jednak sprzyjające warunki dla mobilizacji intelektualnego potencjału lewicy - dodał.

Profesor m.in. analizuje przyczyny porażki lewicy w ostatnich wyborach. Stwierdził także, że "te podstawowe wartości, za którymi opowiada się lewica, są nieusuwalnym składnikiem życia społecznego".

d2be7s7

Podziel się opinią

Share

d2be7s7

d2be7s7
d2be7s7
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów