Trwa ładowanie...
d1zkfs4

Sławomir Wiatr gościem czata Wirtualnej Polski

Sławomir Wiatr, pełnomocnik rządu ds. integracji europejskiej, będzie w czwartek gościem czata Wirtualnej Polski.

Share
d1zkfs4

W grudniu ub.r. Rada Ministrów zdecydowała o utworzeniu stanowiska pełnomocnika rządu ds. informacji europejskiej, do którego obowiązków należy koordynacja działań związanych z informowaniem społeczeństwa i z działaniami na rzecz promocji integracji Polski z Unią Europejską. Pełnomocnikiem został wybrany Sławomir Wiatr.

9 maja ruszyła kampania, za którą odpowiedzialny jest Wiatr, prezentujaca informacje o Unii, o naszym przyszłym członkostwie we Wspólnocie oraz o bilansie kosztów związanych z naszym wejściem do Unii. Kampania prezentowana jest na antenach ogólnopolskich i regionalnych stacji telewizyjnych i radiowych, zarówno publicznych jak i prywatnych, oraz w internecie.

Wiatr zapowiada, że kampania będzie trwała 18 miesięcy i w tym czasie każdy Polak będzie mógł czerpać z wielu różnych źródeł informacje o UE. Jak sam o sobie mówi nie jest rzecznikiem UKIE, który komentuje bieżące wydarzenia. Moja rola jest inna - twierdzi Sławomir Wiatr. Chce być menedżerem, który będzie koordynował przepływ informacji w dół. Informacja europejska, jak każdy produkt, wymaga instrumentów marketingowych - mówi pełnomocnik.

Pełnomocnik ds. informacji europejskiej jest podsekretarzem stanu w Kancelarii Premiera. Wiatr podlega bezpośrednio premierowi. Urząd Komitetu Integracji Europejskiej, w którym skupiają się prace nad negocjacjami z UE, podlega ministrowi spraw zagranicznych. (an)

d1zkfs4

Podziel się opinią

Share
d1zkfs4
d1zkfs4
Więcej tematów