Trwa ładowanie...

Śląskie. Władze Sławkowa nie chcą ciężarówek

Władze Sławkowa domagają się wprowadzenia przez powiat będziński zakazu tranzytu samochodów ciężarowych ulicami Wrocławską, Piłsudskiego i Olkuską.

Share
W Sławkowie chcą ograniczyć ruch ciężarówek.
W Sławkowie chcą ograniczyć ruch ciężarówek.Źródło: UM Sławków Krzysztof Kozieł, Fot: UM Sławków Krzysztof Kozieł
d2t5y14

Kierowcy ciężarówek wybierają przejazd ulicami Sławkowa, by ominąć bramki viaTOLL, znajdujące się na drodze krajowej nr 94.

- O wprowadzenie ograniczeń, które ukróciłyby takie praktyki, zaapelowałem do starosty będzińskiego już w marcu. W sierpniu ponowiliśmy wniosek. Droga jest w fatalnym stanie, z licznymi ubytkami i koleinami. Kierowcy często nie przestrzegają obowiązującego ograniczenia prędkości. Stwarza to duże uciążliwości dla mieszkańców, którzy obawiają się również o swoje bezpieczeństwo – mówi burmistrz Sławkowa, Rafał Adamczyk.

d2t5y14

W 2019 roku z inicjatywy i dzięki wsparciu finansowemu miasta, starostwo opracowało dokumentację projektową dotyczącą przebudowy ulicy Wrocławskiej, Piłsudskiego i Olkuskiej. Pod koniec sierpnia 2020 roku burmistrz Sławkowa zwrócił się do zarządu powiatu będzińskiego z wnioskiem o zgłoszenie tej inwestycji do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Starostwo na razie decyzji nie podjęło.

Dodajmy, że od 3 października, na dwa miesiące, wprowadzony został zakaz ruchu dla ciężarówek na odcinku ul. Strzemieszyckiej w Dąbrowie Górniczej.

Ulica ta często używana jest jako wygodna droga tranzytowa, przez którą prowadzi transport do licznych zakładów produkcyjnych i Euroterminalu w Sławkowie. Kierowcy nie wybieraliby dojazdu do niego ul. Strzemieszycką, gdyby był odpowiednio skomunikowany z drogą ekspresową S1 lub DK 94. Pomimo, że to problem znany od dawna, do tej pory nie ruszyła budowa łącznika z żadną z tras. Wzmożony ruch ciężarówek, generujący duży hałas i emisję spalin, jest sporym utrapieniem dla okolicznych mieszkańców.

Tłit - Piotr Zgorzelski i Michał Kamiński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2t5y14

Podziel się opinią

Share
d2t5y14
d2t5y14
Więcej tematów