Trwa ładowanie...
d26t98o

Zabrze. Umowa podpisana. Będą nowe mieszkania

Władze Zabrza podpisały umowę przewidującą budowę trzech budynków mieszkalnych na osiedlu przy ul. Żywieckiej. Dzięki wartej ponad 12 milionów zł inwestycji powstanie 36 mieszkań. Planowany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2022 roku.
Share
Kolejne bloki mieszkalne powstaną w Zabrzu.
Kolejne bloki mieszkalne powstaną w Zabrzu.Źródło: UM Zabrze
d26t98o

Osiedle przy ul Żywieckiej Miasto Zabrze wraz z Międzygminnym Towarzystwem Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. utworzyło w 2013 r. Do tej pory wybudowanych zostało siedem budynków mieszkalnych. W ubiegłym miesiącu klucze do mieszkań odebrali lokatorzy kolejnego budynku.

Rozbudowa osiedla przy ul. Żywieckiej realizowana jest dzięki udziałowi finansowemu miasta, finansowaniu zwrotnemu z Banku Gospodarstwa Krajowego, partycypacji przyszłych lokatorów oraz Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

– W Zabrzu konsekwentnie rozwijamy budownictwo mieszkaniowe, współfinansując powstawanie nowych mieszkań. Do użytku oddaliśmy m.in. atrakcyjne osiedle przy ul. Trocera. Wspieramy także inicjatywy deweloperów i osób prywatnych, którzy budują domy m.in. w "Słonecznej Dolinie”. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania potwierdza, że ludzie chcą mieszkać w Zabrzu – mówi prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

d26t98o

Zabrze. Nowe bloki przy ul. Żywieckiej

W jednym z nowych trzykondygnacyjnych budynków zaprojektowano szesnaście mieszkań (od 48,94 m2 do 69,83 m2), w tym sześć mieszkań dwupokojowych i dziesięć mieszkań trzypokojowych. Natomiast w dwóch pozostałych budynkach zaplanowano po dziesięć mieszkań (od 55,15 m2 do 74,95 m2) w tym po dziewięć mieszkań dwupokojowych i po jednym mieszkaniu trzypokojowym.

Zgodnie z projektem, na parterze, oprócz lokali mieszkalnych przewidziano też pomieszczenia techniczno-gospodarcze (komórki lokatorskie, wózkownie, rowerownie, suszarnie, pomieszczenia techniczne).

– Budownictwo w formule TBS cieszy się sporym zainteresowaniem, dlatego we współpracy z władzami Zabrza konsekwentnie rozwijamy osiedle przy ul. Żywieckiej. W celu dalszego zwiększenia jego atrakcyjności planujemy w najbliższych miesiącach rozbudować plac zabaw i utworzyć dodatkową infrastrukturę rekreacyjną – zapowiada prezes zarządu MTBS sp. z o.o. Franciszek Paśmionka.

d26t98o

W 2020 roku w Zabrzu wydano pozwolenia na budowę dla 128 domów jednorodzinnych oraz 333 mieszkań w ramach zabudowy wielorodzinnej.

USA. Koniec prezydentury Donalda Trumpa. "Poważny problem dla PiS"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26t98o

Podziel się opinią

Share
d26t98o
d26t98o
Więcej tematów