Trwa ładowanie...

W Rudzie Śląskiej będą nowe mieszkania komunalne

W Rudzie Śląskiej powstanie 100 nowych mieszkań komunalnych. Miasto, we współpracy z prywatnym inwestorem, chce przekazać nieruchomości mieszkańcom. Zyskają na tym wszyscy.

W Rudzie Śląskiej będą nowe mieszkania komunalneŹródło: Facebook, fot: UM Ruda Śląska
dpuiahu
dpuiahu

- Kondycja finansowa pozwala nam zająć się budową mieszkań komunalnych, chociaż miasto nie ma takiego obowiązku. Ale liczba osób oczekujących na mieszkanie czy rozmowy z rudzianami pokazują, jak bardzo potrzebna jest taka inwestycja – mówił podczas spotkania z dziennikarzami prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Ruda Śląska w pierwszym etapie przekaże ok. 100 mieszkań o powierzchni 50 mkw, składających się w większości z dwóch pokoi z kuchnią lub aneksem wraz z niezbędną infrastrukturą, drogami dojazdowymi, miejscami postojowymi i chodnikami.

W wybranych lokalizacjach możliwe będzie wykorzystanie powierzchni na działalność handlowo - usługową.

Planowane miejsca budowy mieszkań to dzielnice: Ruda, Godula oraz Wirek.

dpuiahu

– Działki są własnością miasta i będą stanowić nasz wkład w realizację przedsięwzięcia. Partner prywatny będzie otrzymywał środki z wynajmu powierzchni na cele komercyjne oraz opłatę od miasta za dostępność – mówi Anna Stemplewska, naczelnik Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Miasta.

Umowa partnerstwa publiczno – prywatnego będzie trwała od 15 do 25 lat, w tym budowa do 2 lat. Pozostały okres to zarządzanie i eksploatacja mieszkań. Po jej zakończeniu, inwestor przekaże mieszkania miastu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dpuiahu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpuiahu
Więcej tematów