Trwa ładowanie...

Świętochłowice. Wspólna kampania przeciwko przemocy w rodzinie

Jest w wielu domach. Często ukrywana, bo ofiary boją się lub wstydzą. Nie rzadziej widziana lub słyszana przez otoczenie, które nie chce lub nie wie jak pomóc. Ważne, by nie pozostawać obojętnym na krzywdę innych!

Share
Służby przekonują, by nie bać się zwrócić o pomoc
Służby przekonują, by nie bać się zwrócić o pomocŹródło: Policja w Świętochłowicach
d13y0sa

Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach wraz ze Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Przystań”, pod patronatem Prezydenta Miasta, rozpoczęła kampanię pod nazwą „Nie bądź głuchy i ślepy na przemoc”.

Agresja istniała od dawna, od niedawna jednak przyszło nam żyć w zupełnie nowych warunkach, z którymi nie wszyscy sobie radzą. Wraz z kwarantanną i odizolowaniem zwiększyła się liczba rozwodów i przemocy w domu. Pandemia pokazała, jak ważna jest rodzina i bliscy. Uświadomiła jednak też, że często nie mieliśmy pojęcia, z kim żyjemy pod jednym dachem.

d13y0sa

Także problemy finansowe i spowolnienie gospodarki spowodowało, że żyjemy w ciągłym stresie i obawie o to, co przyniesie kolejny dzień. Wielu z nas nie widzi celu i sensu życia, inni zapadają w depresję lub uzależnienie od używek. Boją się do tego przyznać, a co więcej skorzystać z pomocy fachowców. A to przecież żaden wstyd…a ulga.

Kwarantanna Narodowa. Leszek Miller: "To jest kabaret"

Kwestie rodzinne to dla większości z nas bardzo delikatna sprawa. Pojawiające się kłótnie mogą stać się utrapieniem, prowadzącym do przemocy. By temu zaradzić, miejskie służby z Świętochłowic zachęcają by skorzystać z ich pomocy. Wystarczy czasem jeden telefon – czy to na policję, czy do specjalistycznego ośrodka. Po drugiej stronie zawsze jest osoba, która wysłucha i zorganizuje w dogodnym terminie i miejscu spotkanie, które może pomóc uniknąć tragedii.

W ramach Kampanii „Nie bądź głuchy i ślepy na przemoc” przedstawiciele SOW „Przystań”, policyjna profilaktyk oraz dzielnicowy ze świętochłowickiej komendy nakręcili spot. W filmie poświęconym przemocy domowej wcielają się w role ofiary, sprawcy i świadków – wszystko po to, by przekonać tych, którzy boją się zwrócić o pomoc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d13y0sa

Podziel się opinią

Share
d13y0sa
d13y0sa
Więcej tematów