Trwa ładowanie...

Sosnowiec. Utrudnienia dla kierowców. Na ulicy Ostrogórskiej ruch wahadłowy

Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu na odcinku od nowego ronda u zbiegu z ul. Jagiellońską do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Dotychczas prace prowadzone były bez poważnych zmian dla kierowców, teraz przyszedł czas na prace kanalizacyjne, a to oznacza większe utrudnienia.

Share
Sosnowiec. Ruszyły prace na ul. Ostrogórskiej.
Sosnowiec. Ruszyły prace na ul. Ostrogórskiej.Źródło: UM Sosnowiec
d2lqjuf

W poniedziałek, 14 czerwca, wykonawca rozpoczął prace przy przebudowie kanalizacji, która poprowadzona jest w drodze. To oznacza poważne problemy dla kierowców. Wprowadzono ruch wahadłowy na odcinku około 130 metrów za skrzyżowaniem z ulicą Zegadłowicza do wjazdu prowadzącego do osiedla Cynamonowy Dom. Organizacja ruchu z sygnalizacją świetlną będzie obowiązywała przez dwa tygodnie.

Sosnowiec. Na ulicy Ostrogórskiej ruch wahadłowy

To trzeci, ostatni etap przebudowy mającej ponad 1,6 kilometra długości ulicy Ostrogórskiej, który jest prowadzony na odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz nowej jezdni zostaną wybudowane chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych. Na przejściu dla pieszych obok przedszkola na skrzyżowaniu ul Ostrogórskiej i Zegadłowicza zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Prace obejmują również budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

d2lqjuf

Wcześniejsze etapy przebudowy tej ulicy obejmowały wykonanie ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z całą infrastrukturą oraz fragment ulicy do granicy z Mysłowicami.

Prace powinny zakończyć się z końcem września.

Przedterminowe wybory? Jarosław Gowin zdradza stanowisko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lqjuf

Podziel się opinią

Share
d2lqjuf
d2lqjuf
Więcej tematów