Trwa ładowanie...

Śląskie. Żubry „uciekinierzy” odnalezione

Trzy żubry z rezerwatu przyrody "Żubrowisko" w Jankowicach koło Pszczyny, które opuściły jego teren, zostały odnalezione.

Żubry zostały odnalezione. są całe i zdrowe.Żubry zostały odnalezione. są całe i zdrowe.Źródło: Nadleśnictwo Kobiór, fot: E. Wójtowicz
d1qnm6x
d1qnm6x

O opuszczeniu przez żubry terenu rezerwatu w Jankowicach, pierwsi poinformowali strażacy ochotnicy z Kobióra.

Widziano je w okolicach Cielmic, dzielnicy Tychów. Dzisiaj leśnicy namierzyli zwierzęta w kompleksie leśnym w okolicy Tychów. - Będą obserwowane i przystąpimy do działań związanych z ich odłowieniem do skrzyń i transportem na teren rezerwatu – powiedział rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Marek Mróz. - Bardzo prosimy mieszkańców, którzy chodzą teraz po lasach w okolicach Tychów, aby nie płoszyli tych zwierząt, nie podchodzili do nich. Chcemy, aby jak najszybciej dotarły teraz do „Żubrowiska" – dodał.

Żubry od księcia

Żubry z Jankowic na co dzień żyją na wolności, bytując na terenie 750-hektarowego lasu - rezerwatu przyrody "Żubrowisko". Samce, które opuściły teren rezerwatu, ważą do 600 kg.

d1qnm6x

Żubry do Pszczyny sprowadził 155 lat temu książę von Pless Jan Henryk XI Hochberg. Mieszkające w rezerwacie w Jankowicach stado obecnie liczy kilkadziesiąt sztuk. Kilka osobników oglądać można w zlokalizowanej niedaleko centrum miasta Pokazowej Zagrodzie Żubrów.

Aborcja po wyroku TK. Dr Grzegorz Południewski o zmianach dla kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qnm6x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qnm6x
Więcej tematów