Trwa ładowanie...

Śląskie. Wisła z nową atrakcją. Kończy się modernizacja kąpieliska

W czerwcu może zostać otwarte po gruntownej modernizacji kąpielisko miejskie w Wiśle. Trwają już ostatnie prace wykończeniowe.

Śląskie. Już w lecie mieszkańcy Wisły i turyści prawdopodobnie będą się mogli kąpać w miejskich basenach.Śląskie. Już w lecie mieszkańcy Wisły i turyści prawdopodobnie będą się mogli kąpać w miejskich basenach.Źródło: Baseny Wisła
d14l2pp
d14l2pp

Wisła to jeden z największych i najpopularniejszych beskidzkich kurortów, W lecie może zyskać kolejna atrakcję. Władze miasta już w czerwcu chcą otworzyć basen.

- Chcemy otworzyć basen już w tym sezonie, ale pamiętajmy, że wciąż mamy do czynienia z covidem. W tej chwili kończymy wykonywanie niecek. Cała technologia basenowa jest zamontowana. Porządkujemy otoczenie – powiedział burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Beskidy. Kończy się remont basenów w Wiśle

Basen miejski w Wiśle powstał w 1932 r. W ostatnich latach był nieczynny. Popadł w ruinę. Samorząd postanowił go zrewitalizować. Koszt inwestycji to ok. 20 mln zł. Spółka komunalna Baseny Wisła w 2018 r. zaciągnęła na ten cel kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego. Jego spłata nastąpi w ciągu 15 lat.

d14l2pp

Park kąpielowy w centrum beskidzkiego kurortu ze względu na zabytkowy charakter zachował oryginalny wygląd. Przede wszystkim pozostał basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody. W dawnej kawiarni znalazło się zaplecze spółki Baseny Wisła oraz ratowników. Powstał nowy budynek usługowy, w którym znalazły się: restauracja, bar, szatnie i natryski. Na dachu zlokalizowane zostało kino letnie. - Nie ustawiliśmy na razie 10-m wieży do skoków, ale w przyszłości planujemy ją wybudować – dodał burmistrz.

Plany zakładały, że obiekt zostanie otwarty latem 2019 r. Tak się nie stało z powodu gorszego niż pierwotnie zakładano stanu modernizowanej infrastruktury. Później budowę torpedowała pandemia. Wystąpiły problemy z poddostawcami części basenowych z Włoch i Hiszpanii.

Instrybutor. Są nowe informacje o akcji na stacji paliw w Rymaniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14l2pp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14l2pp
Więcej tematów