Trwa ładowanie...

Śląskie. W ciągu dwóch dni ponad 2000 mandatów w ramach obostrzeń dot. epidemii

Prawie 2200 mandatów, 500 wniosków o ukaranie za niestosowanie się do obostrzeń i 1500 pouczeń – to wynik przeprowadzonych przez weekend kontroli policji w związku z wprowadzeniem obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Najczęściej łamano przepis obowiązku noszenia maseczek.

Patrole policji przeprowadzały kontrole przez miniony weekendPatrole policji przeprowadzały kontrole przez miniony weekendŹródło: Unsplash.com
d3h1qu2
d3h1qu2

Od soboty Polska znalazła się w ”żółtej strefie” ze względu na wzrost liczby zachorowań na COVID-19. Obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej, jak i na wolnym powietrzu.

Dr Paweł Grzesiowski o obowiązku zasłaniania ust i nosa

Przez weekend patrole policji sprawdzały, jak mieszkańcy respektują nowe nakazy. Najwięcej wykroczeń dotyczyło braku zasłaniania twarzy. W ciągu dwóch dni ukarano mandatami prawie 2200 osób, pouczono 1500 i skierowano do sądu ok. 500 wniosków. Ponadto pouczonych zostało kilkanaście osób w związku z gromadzeniem się. Uczestnicy zgromadzeń lekceważyli obowiązek zakrywania ust i nosa.

d3h1qu2

Funkcjonariusze wciąż prowadzą kontrole osób przebywających na kwarantannie – ich liczba przez weekend zwiększyła się dwukrotnie i wynosi ponad 23 tys. Policja apeluje, by mieszkańcy przestrzegali zaleceń związanych z przepisami sanitarnymi i dbali o wspólne bezpieczeństwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3h1qu2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h1qu2
Więcej tematów