Trwa ładowanie...
d3wttd8

Śląskie. Prezydent Katowic nie pozostawił wątpliwości w sprawie wyroku TK

Prezydent Katowic Marcin Krupa oświadczył, że zdecydowanie negatywnie ocenia orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące aborcji. Według prezydenta powinno się koncentrować wszelkie siły na walce z pandemią koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Katowic Marcin Krupa negatywnie ocenił wyrok TK.
Prezydent Katowic Marcin Krupa negatywnie ocenił wyrok TK. (Facebook.com, Fot: www.facebook.com, krupamarcinpl)
d3wttd8

Prezydent Katowic Marcin Krupa jest kolejnym przedstawicielem lokalnego samorządu, który odniósł się do ostatniego orzeczenia TK. W sobotę głos w tej sprawie zabrał przewodniczący katowickiej Rady Miasta Maciej Biskupski, komentując organizowany tego dnia w Katowicach protest.

"Jestem zdecydowanym zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego wypracowanego w 1993 r. Dziś - niestety z domu, ponieważ przebywam na kwarantannie - łączę się w sprzeciwie wobec orzeczenia TK ze wszystkimi, którzy wyrażali go na ulicach Katowic i wielu miast w całej Polsce" - napisał Maciej Biskupski.

Prezydent Katowic również odniósł się krytycznie do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

d3wttd8

Najważniejsze jest ratowanie ludzi

"Zdecydowanie negatywnie oceniam wprowadzanie przez Trybunał Konstytucyjny, w tym czasie, zmian w interpretacji prawa w tak ważnej i delikatnej dla Polaków kwestii. Dzisiaj znajdujemy się w sytuacji, w której powinniśmy wszystkie siły koncentrować na walce o ratowanie zdrowia i życia ludzi, a także walce ze społecznymi i ekonomicznymi skutkami pandemii" - napisał Marcin Krupa na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Strajk kobiet. Protesty na Placu Trzech Krzyży. Są race i petardy

Zdaniem prezydenta Katowic "każda kwestia, ważna ze społecznego punktu, powinna być przedmiotem wcześniejszych merytorycznych i pokojowych dyskusji, z poszanowaniem prawa wszystkich uczestników takiej dyskusji do wyrażenia swojej opinii. Katowice są miastem otwartym, które wyrosło na tolerancji, poszanowaniu różnych kultur, przekonań i wyznań. Każdy ma możliwość manifestowania swoich poglądów o ile nie narusza obowiązującego prawa” – podkreślił Krupa.

d3wttd8

Prezydent Katowic apeluje o szacunek

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

W ostatnich dniach w Katowicach, podobnie jak w innych miastach w całym kraju, doszło do manifestacji przeciwników orzeczenia TK. "Apeluję o pokojowy przebieg wszystkich wydarzeń i wzajemny szacunek dla swoich poglądów i przekonań" – zakończył swój wpis prezydent Katowic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wttd8

Podziel się opinią

Share
d3wttd8
d3wttd8
Więcej tematów