Trwa ładowanie...

Śląskie. Policjant uratował skatowanego mężczyznę. Sprawca pobicia trafił do aresztu

Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który brutalnie pobił swojego 59-letniego znajomego. Mężczyzna przeżył tylko dlatego, że policjant skierowany na interwencję jest również ratownikiem medycznym…

Share
Śląskie. Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który brutalnie pobił swojego 59-letniego znajomego.
Śląskie. Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który brutalnie pobił swojego 59-letniego znajomego.Źródło: Policja Śląska
d431wyh

Do przyjazdu pogotowia policjant udzielił pobitemu mężczyźnie profesjonalnej pomocy, która uratowała ofierze życie. Sprawca pobicia na trzy miesiące trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Węgierskiej Górce – policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z domów w Przybędzy doszło do awantury i bójki.

d431wyh

- Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zastali tam nieprzytomnego, ciężko pobitego 59-latka. Mężczyzna przeżył tylko dlatego, że policjant, który jako pierwszy przybył na miejsce, jest ratownikiem medycznym i do przyjazdu ekipy karetki pogotowia, zaopiekował się nim i udzielił mu profesjonalnej pomocy – poinformowała śląska policja.

Pobity mężczyzna w stanie krytycznym trafił do szpitala.

Jak ustalili policjanci, sprawcą pobicia był 31-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Śląskie. Policjant uratował pobitego. Podziękowania od ratowników

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Platforma nie ma programu? "W maju przedstawimy deklarację ideową"

Na ręce komendanta komisariatu policji w Węgierskiej Górce wpłynęły podziękowania od ratowników medycznych dla policjanta za profesjonalnie udzieloną pomoc przedmedyczną, dzięki której udało się uratować 59-letniego mężczyzny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d431wyh

Podziel się opinią

Share
d431wyh
d431wyh
Więcej tematów