Trwa ładowanie...

Śląskie. Ksiądz w Szczyrku wymyślił swoje Euro. Rozda piłki podczas nabożeństw

Parafia ewangelicka w Szczyrku postanowiła wykorzystać mistrzostwa Europy w piłce nożnej do tego, by zachęcić do ruchu na świeżym powietrzu. Podczas specjalnych niedzielnych nabożeństw młodzieży będą przekazywane piłki. Do akcji przyłączyło się miasto Bielsko-Biała.

Share
Śląskie. Proboszcz szczyrkowskiej parafii ks. Jan Byrt od niedzieli 13 czerwca będzie rozdawał piłki młodzieży.
Śląskie. Proboszcz szczyrkowskiej parafii ks. Jan Byrt od niedzieli 13 czerwca będzie rozdawał piłki młodzieży.Źródło: UM Bielsko-Biała
d46aa2i

Proboszcz szczyrkowskiej parafii ks. Jan Byrt przez ponad dwa miesiące zbierał piłki od różnych darczyńców - samorządów, polityków, sportowców i sponsorów. Udało się zdobyć ponad 250 piłek, które od najbliższej niedzieli 13 czerwca będą rozdawane młodzieży.

Miasto Bielsko-Biała również odpowiedziało na zaproszenie parafii. Zastępca prezydenta Przemysław Kamiński osobiście zawiózł do Szczyrku kilka piłek, które w imieniu mieszkańców miasta przekazał na ręce proboszcza.

d46aa2i

Szczyrk. Ksiądz rozda piłki podczas nabożeństw z okazji mistrzostw Europy

- W okresie pandemii i obostrzeń młodzi ludzie, tak mocno przywiązani do czterech ścian i ekranów komputerów, nie mieli okazji do zbyt intensywnego ruchu. Parafia zastanawiała się, w jaki sposób to zmienić i wpadliśmy na pomysł, by wykorzystać zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej i podczas specjalnych nabożeństw, łącząc słowo boże i idee sportowe, zachęcić młodzież do aktywności na świeżym powietrzu - powiedział ks. Jan Byrt.

Wrzenie po słowach Obamy. "Konkurencyjny autorytaryzm"

Przekazując piłki, zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński podkreślał, że pastor Jan to postać nietuzinkowa, a sam pomysł jest bardzo na czasie i jak zwykle oryginalny.

- Taka liczba pozyskanych piłek pokazuje, jak wiele osób zaangażowało się w akcję i jak wielu osobom zależy na zachęcaniu młodzieży do ruchu – podkreślał Przemysław Kamiński.

d46aa2i

Pod koniec mistrzostw parafia ewangelicka chce zorganizować turniej, w którym wezmą udział wszyscy, którzy otrzymali piłki.

Mistrzostwa rozpoczynają się w piątek, polska reprezentacja pierwszy mecz Euro 2020 rozegra w poniedziałek w Sankt Petersburgu ze Słowacją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d46aa2i

Podziel się opinią

Share
d46aa2i
d46aa2i
Więcej tematów