Trwa ładowanie...
d2j2qkp

Śląskie. Koronawirus. Będą trzy szpitale polowe.

Katowice, Pyrzowice i Bielsko-Biała – to miejscowości w Śląskiem, gdzie powstaną tymczasowe szpitale polowe. Do końca tygodnia ma być sfinalizowana umowa ws. stworzenia pierwszej takiej placówki z zarządcą Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W MCK w Katowicach wciąż nie rozpoczęto prac przy budowie szpitala polowego.
W MCK w Katowicach wciąż nie rozpoczęto prac przy budowie szpitala polowego. (MCK, Fot: MCK)
d2j2qkp

Tę lokalizację szpitala potwierdzono już 21 października. Prace jednak jeszcze się nie rozpoczęły. Wciąż trwają ustalenia z zarządcą obiektu. Według rzeczniczki wojewody śląskiego Aliny Kucharzewskiej, umowa powinna zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Organizacją kolejnych szpitali zajmie się Węglokoks. Według Jarosława Latacza z Węglokoksu, jeden szpital ma być uruchomiony na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, a drugi w Bielsku-Białej lub okolicy tego miasta.

Oba szpitale tworzone przez Węglokoks mają zapewnić kilkaset miejsc dla chorych na COVID-19. Według Latacza, prace nad tym przedsięwzięciem już się rozpoczęły i powinny się zakończyć w ciągu 2 tygodni. Spółka nie podała jakie będą koszty organizacji szpitali.

d2j2qkp

Protest kobiet. Małgorzata Trzaskowska o ruchu prezydenta: nie jest osobą decyzyjną

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2j2qkp

Podziel się opinią

Share
d2j2qkp
d2j2qkp
Więcej tematów