RegionalneŚląskŚląskie. Festiwal "O wolności" przesunięty na jesień. Zadecydowała sytuacja pandemiczna

Śląskie. Festiwal "O wolności" przesunięty na jesień. Zadecydowała sytuacja pandemiczna

Planowany na kwiecień V Festiwal Piosenki "O wolności" zostanie przeniesiony na wrzesień – podali w czwartek przedstawiciele współorganizującego to wydarzenie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności (ŚCWiS).

Śląskie. V Festiwal Piosenki "O wolności" został przeniesiony na wrzesień.
Śląskie. V Festiwal Piosenki "O wolności" został przeniesiony na wrzesień.
Źródło zdjęć: © Facebook | SCWiS

"Z przykrością informujemy, że przesłuchania do V Festiwalu Piosenki +O Wolności+ organizowanego przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach nie odbędą się 17 kwietnia 2021 r. Ze względu na sytuację pandemiczną konkurs zostanie przeniesiony na wrzesień bieżącego roku" - podało w czwartek na Facebooku ŚCWiS.

O dokładnej dacie organizatorzy mają poinformować w najbliższym czasie.

Festiwal skierowany jest do osób w wieku 10-25 lat (w ramach dwóch osobnych kategorii wiekowych), będących zarówno amatorami, jak też młodymi artystami skupionymi wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół muzycznych, ognisk artystycznych, harcerstwa oraz innych organizacji i instytucji.

W związku z przypadającą w 2021 r. 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego organizatorzy V Festiwalu Piosenki "O wolności" zachęcają do wyboru utworu ze sceny muzycznej lat 80. XX wieku. Na scenie mogą wystąpić soliści oraz zespoły – informuje katowicki oddział IPN-u.

Śląskie. Festiwal Piosenki "O wolności" przeniesiony na wrzesień

Od pierwszej edycji festiwalu, która odbyła się w 2017 r., w projekcie biorą udział uczestnicy z całego kraju. Od 2020 r. wydarzenie organizowane jest dwuetapowo: preeliminacje (online) oraz finał (występ na scenie przed komisją konkursową).

Krystyna Pawłowicz przeprasza za swój wpis. Uderzyła w transpłciowe dziecko. "Obrzydliwe"

Od 2019 r. finał odbywa się na scenie Teatru Śląskiego - Scena w Malarni. Od samego początku wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Konkurs który odbywa w formie przeglądu muzycznego. Zadaniem uczestników festiwalu jest wykonanie na scenie jednego, wybranego przez siebie utworu artysty z polskiej sceny muzycznej, którego treść inspirowana jest najnowszą historią Polski. Gatunek muzyczny nie ma znaczenia.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
śląskkatowicefestiwal

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)