Trwa ładowanie...

Śląskie. Festiwal "O wolności" przesunięty na jesień. Zadecydowała sytuacja pandemiczna

Planowany na kwiecień V Festiwal Piosenki "O wolności" zostanie przeniesiony na wrzesień – podali w czwartek przedstawiciele współorganizującego to wydarzenie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności (ŚCWiS).

Share
Śląskie. V Festiwal Piosenki "O wolności" został przeniesiony na wrzesień.
Śląskie. V Festiwal Piosenki "O wolności" został przeniesiony na wrzesień.Źródło: Facebook, fot: SCWiS
d3lyqav

"Z przykrością informujemy, że przesłuchania do V Festiwalu Piosenki +O Wolności+ organizowanego przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach nie odbędą się 17 kwietnia 2021 r. Ze względu na sytuację pandemiczną konkurs zostanie przeniesiony na wrzesień bieżącego roku" - podało w czwartek na Facebooku ŚCWiS.

O dokładnej dacie organizatorzy mają poinformować w najbliższym czasie.

Festiwal skierowany jest do osób w wieku 10-25 lat (w ramach dwóch osobnych kategorii wiekowych), będących zarówno amatorami, jak też młodymi artystami skupionymi wokół domów kultury, ośrodków młodzieżowych, szkół muzycznych, ognisk artystycznych, harcerstwa oraz innych organizacji i instytucji.

d3lyqav

W związku z przypadającą w 2021 r. 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego organizatorzy V Festiwalu Piosenki "O wolności" zachęcają do wyboru utworu ze sceny muzycznej lat 80. XX wieku. Na scenie mogą wystąpić soliści oraz zespoły – informuje katowicki oddział IPN-u.

Śląskie. Festiwal Piosenki "O wolności" przeniesiony na wrzesień

Od pierwszej edycji festiwalu, która odbyła się w 2017 r., w projekcie biorą udział uczestnicy z całego kraju. Od 2020 r. wydarzenie organizowane jest dwuetapowo: preeliminacje (online) oraz finał (występ na scenie przed komisją konkursową).

Krystyna Pawłowicz przeprasza za swój wpis. Uderzyła w transpłciowe dziecko. "Obrzydliwe"

Od 2019 r. finał odbywa się na scenie Teatru Śląskiego - Scena w Malarni. Od samego początku wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

d3lyqav

Konkurs który odbywa w formie przeglądu muzycznego. Zadaniem uczestników festiwalu jest wykonanie na scenie jednego, wybranego przez siebie utworu artysty z polskiej sceny muzycznej, którego treść inspirowana jest najnowszą historią Polski. Gatunek muzyczny nie ma znaczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lyqav

Podziel się opinią

Share
d3lyqav
d3lyqav
Więcej tematów