Trwa ładowanie...

Śląskie. Dąbrowska uczelnia dostanie wsparcie od Metropolii

Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej jako pierwsza otrzyma środki w ramach Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki, powołanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (GZM). Budżet funduszu na lata 2019-2022 wynosi 8 mln zł.

Share
Dąbrowska uczelnia otrzymała dofinansowanie.Dąbrowska uczelnia otrzymała dofinansowanie.Źródło: Akademia WSB, fot: Akademia WSB
d32u5hs

Celem Funduszu jest podnoszenie atrakcyjności oferty naukowej i edukacyjnej uczelni działających w Metropolii. Dzięki pozyskanym środkom dąbrowska uczelnia zorganizuje wykłady i konsultacje naukowe w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego - przeprowadzi je dr Cecilia Farfán-Mendez z Uniwersytetu Kalifornia w San Diego.

W listopadzie dr Farfán-Mendez wygłosi wykłady dotyczące zwalczania międzynarodowej przestępczości, prania brudnych pieniędzy oraz struktur zorganizowanych grup przestępczych. Wezmą w nich udział m.in. studenci i pracownicy Akademii WSB oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego i Szkoły Policji w Katowicach.

- Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki to możliwość rozszerzenia międzynarodowej sieci współpracy naukowej Akademii WSB o badaczy z najlepszych światowych uczelni - ;powiedziała dyrektor tej uczelni dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

d32u5hs

Za "wartością dodaną" projektu rektor uznała możliwość prowadzenia interdyscyplinarnych prac badawczych przy współpracy ze światowej sławy naukowcami, ale także z pracownikami naukowymi innych uczelni działających na terenie GZM.

Dr Cecilia Farfán-Mendez jest pracownikiem Uniwersytetu Kalifornia w San Diego, który w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. ranking szanghajski) zajmuje 18. miejsce. Naukowiec jest kierownikiem Programów Badań nad bezpieczeństwem w Center for U.S. Mexican Studies (USMEX). Współpracuje również z Center for Studies on Security, Intelligence and Governance w Instituto Tecnologico Autónomo de Mexico w Mexico City.

Z powołanego przez GZM Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki mogą korzystać uczelnie publiczne i niepubliczne działające w Metropolii.

Prof. Matyja o nowych zadaniach szpitali. "Apeluję o wycofanie tego pomysłu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d32u5hs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32u5hs
d32u5hs
Więcej tematów