Trwa ładowanie...

Śląsk. Pacjenci wybrali, najlepsza ”onkologia” jest w Katowicach

Ranking dotyczył placówek onkologicznych w całym kraju. Pod uwagę brane były opinie pacjentów dotyczące poziomu opieki, jaką oferują szpitale. Było ich ponad sto. Wygrał ten przy ul. Francuskiej w Katowicach.

Share
Pacjenci wybrali - najlepszy szpital onkologiczny jest w Katowicach
Pacjenci wybrali - najlepszy szpital onkologiczny jest w KatowicachŹródło: Pixabay
d3ybvgw

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uznany został za najlepszą placówkę onkologiczną w Polsce. Placówka na 5 możliwych punktów, otrzymała notę 4,7. Swój głos oddało 198 chorych.

Pacjenci najwyżej oceniali tam sposób leczenia oraz opiekę personelu medycznego. Jak mówili, z takim podejściem do pacjenta nie spotkali się nigdzie indziej. Władze zwycięskiej placówki nie kryją wzruszenia. Są dumne, że tak wysoko została oceniona empatia personelu wobec chorych. Bo to niezmiernie istotne w tego typu leczeniu. Nie zmieniło się to również w pandemii koronawirusa.

d3ybvgw

Kolejne miejsce w województwie zajął Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach, z oceną 4,1. Placówkę doceniono za sposób leczenia i komfort pacjentów.

Jak wskazuje pomysłodawca rankingu, zadowolenie pacjentów onkologicznych jest niezmiernie ważne. Wpływa to na zaufanie do lekarza, a co za tym idzie na relację i skuteczność leczenia. To także informacja zwrotna dla placówek medycznych, co tak naprawdę jest istotne dla pacjentów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy portal odwiedziło ponad 175 tys. użytkowników, którzy zostawili prawie 2,5 tys. opinii.

Czy ozdrowieńcy z powikłaniami mogą się szczepić? Dr Chudzik odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ybvgw

Podziel się opinią

Share
d3ybvgw
d3ybvgw
Więcej tematów