Trwa ładowanie...

Śląsk. Od soboty nowe obostrzenia, tam jednak wejdziemy bez problemu

Lockdown znowu nas uziemi, w wiele miejsc nie pójdziemy choć planowaliśmy. Może zatem warto zmienić plany. Lub zrealizować te, które od tak dawna przekładaliśmy na przyszłość. Właśnie przyszła na nie pora.

Share
Na Śląsku mamy wiele pięknych zalesionych terenów, chętnie odwiedzanych przez mieszkańców
Na Śląsku mamy wiele pięknych zalesionych terenów, chętnie odwiedzanych przez mieszkańcówŹródło: Nadleśnictwo Ujsoły
d4mlujv

W najbliższą niedzielę, np. warto wybrać się do lasu. Bo tam nam wolno, a poza tym na ten dzień zaplanowano ogólnopolską akcję ”Wspólny las”. Na Śląsku na szczęście mamy w czym wybierać, bo region należy do jednego z najbardziej zielonych w kraju.

W województwie śląskim ponad 30 proc. zajmują lasy, które chętnie odwiedzają mieszkańcy. Te w Beskidach, murckowskie czy pszczyńskie – to tylko niektóre z obszarów, często uczęszczanych przez miłośników przyrody. To tam się odprężamy, spędzamy aktywnie czas czy uczymy najmłodszych szacunku do naszej planety.

d4mlujv

Jak bardzo potrzebne nam są takie miejsca, uświadomiliśmy sobie podczas pandemii koronawirusa. Niestety zachodzi w nich wiele zmian. Często niepokojących, jak np. wycinka czy mała ilość starodrzewia. W najbliższą niedzielę będziemy mieli szansę głośno powiedzieć o tym, co nam nie pasuje.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów w całej Polsce odbędzie się społeczna akcja pt. ”Wspólny las”, podczas której będziemy mogli wyrazić, na co chcemy mieć wpływ. Organizatorzy pragną w ten sposób zaznaczyć, że zarządzanie tymi terenami powinno być społecznie konsultowane. W całym kraju zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń, m.in. wspólne spacery, medytacje czy kąpiele.

Niezwykłe odkrycie na Opolszczyźnie. Tysiące kraterów z czasów II wojny światowej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mlujv

Podziel się opinią

Share
d4mlujv
d4mlujv
Więcej tematów