Trwa ładowanie...

Śląsk. Nalot na lokale w Bytomiu. Siedem nielegalnych automatów

Siedem automatów do gier losowych bez wymaganej koncesji w dwóch lokalach odkryła policja w Bytomiu. Właścicielom maszyn może grozić wysoka grzywna albo kara do 3 lat więzienia.
Share
Śląsk. Siedem automatów do gier losowych bez wymaganej koncesji w dwóch lokalach odkryła policja w Bytomiu.
Śląsk. Siedem automatów do gier losowych bez wymaganej koncesji w dwóch lokalach odkryła policja w Bytomiu.Źródło: Policja Śląska
d1oqo8z

O nielegalnym procederze w Bytomiu poinformowała w środę 27 stycznia śląska policja.

- Stróże prawa już od dłuższego czasu mieli podejrzenia, że w centrum miasta oraz w dzielnicy Szombierki mogą działać lokale, w których bez wymaganej koncesji udostępniane są automaty do gier losowych. Przypuszczenia potwierdziły się – relacjonują służby prasowe śląskiej policji.

We wtorek policjanci weszli do dwóch lokali. Efektem ich pracy było zabezpieczenie siedmiu maszyn oraz około 5 tys. złotych. Urządzenia zostały przekazane funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej do dalszego postępowania.

d1oqo8z

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary. Konsekwencje może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych maszyn, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal, w którym są one umieszczone.

Śląsk. Nowelizacja ustawy o grach hazardowych. 100 tys. zł kary

Przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych obowiązują od 1 kwietnia 2017 roku. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Zaskakujące uzasadnienie sądu ws. Kai Godek. Włodzimierz Czarzasty ma teorię

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oqo8z

Podziel się opinią

Share
d1oqo8z
d1oqo8z
Więcej tematów