Trwa ładowanie...

Śląsk na cenzurowanym. Będą badania przesiewowe

W najbliższym czasie ma zostać opracowany model logistyczny przeprowadzania badań przesiewowych. Wiadomo jedynie, że obejmą one trzy regiony: Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk. Nie podjęto też decyzji, czy będą one obowiązkowe, czy wyłącznie dla chętnych.
Share
Koronawirus. Na Śląsku będą obowiązkowe badania przesiewowe? / foto ilustracyjne
Koronawirus. Na Śląsku będą obowiązkowe badania przesiewowe? / foto ilustracyjneŹródło: East News
d188v43

O całej sprawie zrobiło się głośno w sobotę. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował wówczas, że trwa dyskusja, czy masowe badanie ludności pod kątem koronawirusa przynosi pożądany efekt.

Rządzący rozważają wykorzystanie testów antygenowych do przeprowadzenia populacyjnego badania. Wytypowano już nawet tereny, gdzie będzie masowe testowanie. Chodzi o Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk.

- Chcemy dotrzeć i zrobić te badania w regionach, które są najbardziej dotknięte zachorowaniami na koronawirusa - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak ma to wyglądać w praktyce? Tego na razie nie wiadomo.

d188v43

Koronawirus w Polsce. Wigilia tylko w 5 osób? Piotr Zgorzelski ironizuje

Koronawirus. Śląsk. Badania przesiewowe obowiązkowe dla wszystkich?

W tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy badania przesiewowe będą dla wszystkich chętnych, czy będą obowiązkowe. Od tej decyzji zależy też, kiedy rozpoczną się badania. Jeśli będą tylko dla chętnych, mogą rozpocząć się od razu. Jeśli jednak testowanie będzie obowiązkowe, może cała procedura może ruszyć w ciągu tygodnia, dwóch.

Do tej pory w województwie śląskim odnotowano 118 593 zakażeń Covid-19. Zbadano w sumie 817 354 próbek. Obecnie 54 934 osoby przebywają na kwarantannie, a 4 258 jest pod nadzorem epidemiologicznym. Poza tym mamy 63 784 ozdrowieńców. 1 889 osób zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:Redakcja Modna Częstochowa

d188v43

Podziel się opinią

Share
d188v43
d188v43
Więcej tematów