Trwa ładowanie...

Śląsk. Mróz odpuścił, wszystko płynie…ale daleko jeszcze do powodzi

Wpierw srogi mróz i niskie temperatury, potem oblodzone chodniki i zaśnieżone drogi. Teraz nagły wzrost temperatur i w konsekwencji szybkie roztopy. Eksperci uspokajają - poziom wód jest w normie.
Share
Wpierw mróz, a teraz roztopy - nagła zmiana pogody w kraju
Wpierw mróz, a teraz roztopy - nagła zmiana pogody w kraju Źródło: PAP, Fot: PAP/Tytus Żmijewski, Tytus ¯mijewski
d3x4d2m

Jak podają przedstawiciele Wód Polskich stany wód na Wiśle i Odrze są obecnie w strefach niskich, przez średnie, po lokalnie wysokie. W najbliższym czasie nie ma jednak ryzyka podtopień czy powodzi.

W kilku miejscach stan ostrzegawczy został nieco przekroczony, wciąż jednak znacznie poniżej stanu alarmowego. Hydrolodzy przewidują, że ze względu na spływ wód roztopowych sytuacja może się nieco zmienić – nie oznacza to jednak, że przekroczone zostaną normy.

Mimo nagłej zmiany pogody, odwilży i opadów deszczu przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach uspokajają, że obecnie nie ma zagrożenia podtopieniami. Ocieplenie nie przynosi raptownych roztopów, są jednak przygotowani na każdy scenariusz.

d3x4d2m

Gdyby jednak sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu, zbiorniki w Bukowie i Raciborzu są gotowe do piętrzenia. W gotowości są też pracownicy Wód Polskich, sytuacja na bieżąco jest monitorowana.

Zaskakujące wyniki badań. Peruwiańskie miasto znowu zagrożone

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3x4d2m

Podziel się opinią

Share
d3x4d2m
d3x4d2m
Więcej tematów