Trwa ładowanie...
d1any07

Śląsk. Gdy wrócą dzieci, będzie już cieplej. W DWD w Porąbce wykorzystują czas

Po ubiegłorocznej wymianie kotłowni gazowej do końca roku zostaną wymienione grzejniki w kolejnych pomieszczeniach. W Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce jeszcze w listopadzie rozpoczną się roboty termomodernizacyjne warte ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce jeszcze w listopadzie rozpoczną się roboty termomodernizacyjne.
W Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce jeszcze w listopadzie rozpoczną się roboty termomodernizacyjne. (Powiat Bielski, Fot: powiat.bielsko.pl)
d1any07

Już jest cieplej i oszczędniej, a inwestycja będzie kontynuowana. W Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce jeszcze w listopadzie rozpoczną się roboty warte ponad 60 tys. złotych. - Chcemy wykorzystać czas, kiedy dzieci jest u nas najmniej - mówi Anna Fajfer, p.o. dyrektora DWD w Porąbce.

To będzie ciąg dalszy prac termomodernizacyjnych w placówce, w której uczą się uczniowie podczas zielonych szkół, a na obozy przyjeżdżają grupy młodych tancerzy czy sportowców. Do końca roku zostaną wymienione grzejniki w kolejnych pomieszczeniach w budynku: klasach, sali telewizyjnej (największym i najchłodniejszym pomieszczeniu w obiekcie) oraz pokojach dla nauczycieli przyjezdnych. Pomieszczenia zostały odświeżone.

W zeszłym roku w DWD w Porąbce wymieniono kotłownię gazową. - Piece i grzejniki były już stare, uciekało nam dużo ciepła. Wszystko jest nowe, nie psuje się, już czuć że jest u nas dużo cieplej - mówi Anna Fajfer. Wymieniono także grzejniki: w jadalni, w 4-osobowych pokojach dla dzieci, na korytarzach oraz w biurach i administracji.

d1any07

DWD w Porąbce z ofertą w czasie pandemii

W dobie pandemii Covid-19 placówka spełnia wszystkie obostrzenia sanitarne i działa, choć od września są to raczej pobyty weekendowe. Ostatnio, kiedy na naukę zdalną ponownie wysłano najmłodsze dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, kadra DWD przygotowała ofertę dla rodziców.

Wystarczy, że dziecko ma podręczniki i laptopa do nauki zdalnej i może przyjeżdżać. Kadra przypilnuje, by uczeń brał udział w nauce, a potem zorganizuje mu czas wolny.

Organem prowadzącym dla DWD w Porąbce jest Powiat Bielski.

d1any07

Koronawirus. Liczba zgonów rośnie. Dr Grzesiowski: "Jesteśmy u kresu wytrzymałości"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1any07

Podziel się opinią

Share
d1any07
d1any07
Więcej tematów