Trwa ładowanie...

Racibórz. Będzie bezpieczniej, Ruszyła modernizacja świateł w mieście

Ruszyła modernizacja świateł na skrzyżowaniu ul. Opawskiej, Jana Pawła II i Bogumińskiej w Raciborzu. Inwestycja to wynik rozmów władz miasta z GDDKiA.

Racibórz. W mieście rozpoczął się remont świateł drogowych. Racibórz. W mieście rozpoczął się remont świateł drogowych. Źródło: UM Racibórz
d2ur9n7
d2ur9n7

W ramach remontu sterownik sygnalizacji zostanie dostosowany do możliwości pracy akomodacyjnej, co poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i zredukuje zatory tworzące się w godzinach szczytu komunikacyjnego. Częścią zadania jest także doświetlenie przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania.

Koszt robót to szacowany koszt prac to 140 tys. zł.

Racibórz. Będą kolejne inwestycje GDDKiA

- Obiecałem pilotować sprawy oczekiwanych przez nas przedsięwzięć na krajówce i tak też się dzieje. Współpraca układa się więcej niż dobrze. Na dziś możemy mówić o kilku planowanych do realizacji inwestycjach: modernizacji świateł na Mycie, nowej sygnalizacji i przebudowie newralgicznego skrzyżowania przy mleczarni, poprawie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych wzdłuż DK 45 i zaplanowanej w nieco dalszej perspektywie czasowej budowie chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Kwiatowej. Jedno z zadań – dotyczące ustawienia sygnalizacji świetlnej wzbudzanej przy ul. Gdyńskiej chcemy zrealizować odrębną procedurą na mocy porozumienia z GDDKiA. Mamy zielone światło – informuje prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

Dodajmy, że to nie koniec inwestycji GDDKiA w Raciborzu. Już w przyszłym roku ruszą prace nad dokumentacją, a w kolejnym wykonana zostanie sygnalizacja świetlna i przebudowa skrzyżowania ulic: Głubczyckiej, Starowiejskiej i Cegielnianej.

Szpital Narodowy zupełnie pusty. "Wiele było dramatów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ur9n7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ur9n7
Więcej tematów