Mikołów. Raz wpadł z nielegalnymi automatami do gier, niczego się nie nauczył
Mikołowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przejęli nielegalne automaty do gier. Lokal, w którym je zarekwirowali, był im doskonale znany, bo jego właściciel już raz odpowiadał za organizowanie gier hazardowych.
30.04.2021 19:41
Policjanci po raz kolejny sprawdzili salon gier przy ulicy Pszczyńskiej w centrum Mikołowa. I znów odkryli nielegalnie prowadzony biznes. Podczas akcji śledczy zabezpieczyli trzy automaty do nielegalnych gier oraz 500 złotych gotówki przeznaczonej na wypłaty wygranych.
Mikołów. Policja zarekwirowała trzy automaty do nielegalnych gier
Urządzenia, wraz z całą dokumentacją, trafią do funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bielsku-Białej. Tam też zostanie wykonany eksperyment procesowy, który wykaże, czy gry zainstalowane na tych urządzeniach mają charakter losowy, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów.
Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych, grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu.
Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na trzy lata.
Policjanci z chorzowskiej komendy również przejęli nielegalne automaty do gier. Uzyskali informację, że w jednym z lokali przy ulicy Armii Krajowej w Chorzowie udostępniane są automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS wkroczyli do punktu. Informacje potwierdziły się. Stróże prawa znaleźli wewnątrz trzy takie urządzenia. Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, gdzie będą tam przechowywane do czasu decyzji sądu. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.