Trwa ładowanie...

Miasto promuje zdrowie. Zbadaj się za darmo w Katowicach

Katowiczanie mogą przygotować się na zbliżające się jesienne pogody i za darmo skorzystać z profilaktycznych badań lekarskich. W ofercie m.in. porady kardiologiczne i urologiczne, badania EKG i darmowe szczepienia przeciw grypie.

Share
Miasto promuje zdrowie. Zbadaj się za darmo w KatowicachŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
dh7a2ks

W dniach od 22 do 30 września w godzinach 8:00-18:00 mieszkańcy miasta mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w ramach akcji "Jesienne Katowickie Dni Promocji Zdrowia".

W przychodni nr 1 przy ul. Mickiewicza 9, będzie można przeprowadzić takie badania jak: spirometria i uroflometria. Tutaj porad będą udzielać diabetolog, kardiolog i urolog. W przychodni nr 3 przy ul. PCK 1, można będzie poradzić się okulisty i specjalisty od osteoporozy. Będą przeprowadzane darmowe badania takie jak spirometria, densytometria czy perymetria. Trzecia przychodnia, w której będzie można skorzystać z akcji znajduje się przy ul. Ordona 3.

We wszystkich placówkach biorących udział w akcji będzie można sprawdzić swoje ciśnienie tętnicze krwi, poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Wykwalifikowany personel będzie mierzył wzrost, wagę ciała i tkanki tłuszczowej, wyliczy BMI pacjenta. Wszędzie będą też wykonywane darmowe badania EKG i będzie można także zaszczepić się przeciw grypie.

W każdej z wymienionych przychodni można także skorzystać z darmowych porad lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, skonsultować wyniki przeprowadzonych badań i poradzić się pielęgniarek.

Akcja "Jesienne Katowickie Dni Promocji Zdrowia" jest organizowana przez Miasto Katowice oraz Samodzielny Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego "Moja Przychodnia" w Katowicach.

dh7a2ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh7a2ks
Więcej tematów