Trwa ładowanie...

Katowice. Nowi przewoźnicy na lotnisku. Polecimy do Włoch i na Ukrainę

Dwaj nowi przewoźnicy, Lumiwings oraz SkyUp, uruchomią połączenia z Katowice Airport. Polecimy do Forli i Perugii we Włoszech oraz do Kijowa na Ukrainie.
Share
Lotnisko w Pyrzowicach ma nowych przewoźników,.
Lotnisko w Pyrzowicach ma nowych przewoźników,.Źródło: Katowice Airport
dwugsif

W sezonie "Lato 2021” w siatce regularnych połączeń z Pyrzowic pojawią się dwie nowe linie. Grecki przewoźnik Lumiwings zaoferuje możliwość podróży na dwóch nowych, położonych we Włoszech, kierunkach regularnych, to jest do Forli i Perugii.

Inauguracyjny lot do Forli zaplanowano na 29 marca. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu – w poniedziałek oraz piątek – do 29 października włącznie. Pierwszy rejs do Perugii zaplanowano natomiast na 4 czerwca Połączenie będzie obsługiwane w poniedziałki i piątki do 29 października włącznie.

Katowice. Nowi przewoźnicy na lotnisku w Pyrzowicach

Dodajmy, że pasażerowie chętnie wybierają loty z pyrzowickiego lotniska na Półwysep Apeniński. Przed wybuchem pandemii w 2019 roku do Włoch w ramach regularnych połączeń poleciało aż 220 tysięcy osób. Był to trzeci najchętniej wybierany kierunek w segmencie przewozów rozkładowych, ustępujący popularnością jedynie Wielkiej Brytanii i Niemcom.

dwugsif

Oprócz Lumiwings, w trakcie sezonu "Lato 2021” zadebiutuje również ukraiński przewoźnik SkyUp. Zaoferuje możliwość podróży z Pyrzowic do Kijowa-Borispol. Inaugurację połączenia zaplanowano na 29 maja. Loty będą dostępne trzy razy w tygodniu: w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę.

Bilety są już dostępne na oficjalnych stronach przewoźników.

Pogoda długoterminowa z IMGW. Prognoza na kwiecień i maj może bardzo zdziwić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwugsif

Podziel się opinią

Share
dwugsif
dwugsif
Więcej tematów