Trwa ładowanie...
d29xkp8

Katowice. Miasto w żółtej strefie, samorząd wznawia działania realizowane wiosną

Wraz z nawrotem pandemii koronawirusa, miasto zdecydowało się powrócić do rozwiązań które wprowadziło kilka miesięcy temu. Przypomina też, z jakiej formy pomocy mogą skorzystać mieszkańcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miasto przypomina o formach pomocy
Miasto przypomina o formach pomocy (UM Katowice)
d29xkp8

”Szczególnie zagrożone są osoby najstarsze i samotne. W tym przypadku dużym wyzwaniem stają się najprostsze czynności, jak kupno żywności, leków czy też kwestie psychologiczne związane z długim odosobnieniem. Dlatego podjęliśmy szereg działań antykryzysowych, adresowanych w szczególności do osób najbardziej potrzebujących” – wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jest nim, m.in. ”Pogotowie zakupowe”, gdzie do najbardziej potrzebujących dostarczane są bezpłatne pakiety żywnościowe. Zgłoszenie przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30.

Koronawirus w Polsce. Zapaść służby zdrowia możliwa w ciągu miesiąca. Wiceprezydent Krakowa komentuje

Każdy z mieszkańców może także skorzystać ze zdalnej pomocy psychologa. Od poniedziałku do soboty w godz. 16.00 – 19.00 czynny jest ”Telefon Zaufania dla Seniorów”.

Miasto zadbało także o bezpieczeństwo na ulicach – podobnie jak wiosną, wyłączone zostały przyciski przy przejściu dla pieszych. Dezynfekowana jest także przestrzeń publiczna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29xkp8

Podziel się opinią

Share
d29xkp8
d29xkp8
Więcej tematów