Trwa ładowanie...

Katowice. Miasto ogłosiło przetarg na odbiór śmieci. Wpłynęła tylko jedna oferta

Jedną ofertę na odbiór odpadów komunalnych w Katowicach przez kolejne cztery lata otrzymał w przetargu samorząd. Złożyła ją, proponując cenę 327,2 mln zł brutto, miejska spółka, która obecnie odbiera odpady w trybie bezprzetargowym. Miasto określało swój budżet na 264 mln zł.
Share
Katowice. MPGK jako jedyne przedstawiło ofertę wywozu śmieci.
Katowice. MPGK jako jedyne przedstawiło ofertę wywozu śmieci.Źródło: MPGK Katowice
d1j4upq

W Katowicach od stycznia ubiegłego roku opłata za wywóz odpadów segregowanych wynosi 21,30 zł od osoby miesięcznie (wcześniej przez sześć lat było to 14 zł), a niesegregowanych - 42,60 zł (wcześniej 20 zł). Katowicki magistrat podwyższę uzasadniał główne czynnikami zewnętrznymi: wzrostem kosztów energii i paliwa czy prawnymi wymogami dot. podwyższania standardów.

Miasto dotąd powierza to zadanie Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej, które jako miejska spółka może je wykonywać w formule in-house umożliwiającej pomijanie przetargów.

Katowicki samorząd postanowił jednak sprawdzić rynkowe ceny utrzymania systemu, ogłaszając w połowie stycznia br. przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w okresie od 1 lipca br. do 30 czerwca 2025 r. Wartość zamówienia określono na 244,4 mln zł netto (264 mln zł brutto).

d1j4upq

Katowice. Jedna oferta na odbiór śmieci

Zamówienie dotyczy sukcesywnego wykonywania (według harmonogramu) m.in. odbioru, zbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych - wraz z wyposażeniem ich w pojemniki i worki, organizacją i prowadzeniem punktów selektywnej zbiórki, a także zagospodarowaniem odebranych i zbieranych odpadów.

Termin składania ofert początkowo wyznaczono na 16 lutego, potem wydłużono go do 4 marca. Jak wynika z informacji zamieszczonej na platformie zamówień miasta, jedyną ofertę złożyło katowickie MPGK, oferując cenę 327,2 mln zł.

Obostrzenia na Wielkanoc. Adam Niedzielski nie ma dobrych wieści. Ale mówi też o majówce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j4upq

Podziel się opinią

Share
d1j4upq
d1j4upq
Więcej tematów