Trwa ładowanie...

Katowice. Jasna deklaracja arcybiskupa ws. szczepienia na COVID-19

Jest deklaracja metropolity katowickiego dotycząca szczepienia na COVID-19. Abp Wiktor Skworc jasno stwierdził, że "to kwestia poczucia odpowiedzialności za siebie innych".

Share
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zadeklarował chęć przyjęcia szczepionki na COVID-19
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zadeklarował chęć przyjęcia szczepionki na COVID-19Źródło: East News, fot: Lukasz Kalinowski
d1hte1y

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzielił wywiadu diecezjalnej rozgłośni Radio eM. Podczas rozmowy jasno zadeklarował, że podda się szczepieniu na COVID-19, kiedy przyjdzie jego kolej.

- Etyczne wątpliwości co do szczepionki rozwiązują dokumenty Stolicy Apostolskiej, watykańska Kongregacja Nauki Wiary, a także Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP. Szczepienie to sprawa poczucia odpowiedzialności za siebie i za bliźnich. Z tego poczucia odpowiedzialności wynika powinność skorzystania z tej metody walki z pandemią – mówił abp Skworc w wywiadzie.

Katowice. Abp Skworc apeluje o udział w szczepieniu na COVID-19

- Zachęcam do szczepień, i to nie tylko słowem. Kiedy przyjdzie moja kolej, także skorzystam ze szczepionki, z tej formy pomocy, abyśmy jak najszybciej przezwyciężyli to zagrożenie, jakim jest pandemia. Wszyscy tęsknimy za normalnością, dlatego szczepieniom mówimy tak – przekazał abp Wiktor Skworc.

d1hte1y

Z najnowszych danych przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce zaszczepiło się dotychczas 684 277 osób. Równocześnie odnotowano 361 niepożądanych odczynów. Niestety zutylizowano również 1905 dawek szczepionki na COVID-19.

Przypominamy, że w sobotę 23 stycznia MZ przekazało, że mamy 6 322 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Zmarły 364 osoby, z których 264 zmagały się z chorobami współistniejącymi.

Źródło: PAP

Obostrzenia. Poluzują je po 31 stycznia? Jarosław Gowin złożył deklarację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hte1y

Podziel się opinią

Share
d1hte1y
d1hte1y
Więcej tematów