Trwa ładowanie...

Jaworzno. Nie wiesz co zrobić z choinką? Pomóż stworzyć "zagajnik świąteczny”

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jaworznie ruszył z akcją "Drugie życie choinki - Tworzymy JAWORZNICKI ZAGAJNIK ŚWIĄTECZNY". By wziąć w niej udział wystarczy umówić się z MZDiM na odbiór żywej choinki. Akcja trwa do 18 stycznia.
Share
W Jaworznie chcą dać choinkom nowe życie.
W Jaworznie chcą dać choinkom nowe życie.Źródło: Pixabay
d1dmesd

Dylemat co zrobić z choinką po świętach pojawia się co roku. Zwykle drzewka lądują na śmietniku. W Jaworznie postanowiono dać im drugie życie. Pracownicy Miejskiego Zarządu Drug i Mostów wpadli na pomysł stworzenia z niepotrzebnych po świętach drzewek zagajnika. Zasada jest prosta. By wziąć udział w akcji wystarczy umówić się z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów na odbiór choinki. Pracownicy ocenią jej stan (szansę na przyjęcie), a następnie posadzą ją na specjalnie wyznaczonej działce, by rosła dalej, a i być może stała się w przyszłości choinką zdobiącą świąteczny rynek w Jaworznie. Choinki można zgłaszać do odbioru maksymalnie do 18 stycznia!

Jaworzno. Miasto chce stworzyć zagajnik ze świątecznych choinek

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów przypominają, że posadzenie choinki nie gwarantuje, że drzewko się przyjmie. Aby jednak zwiększyć szanse na jego dalsze życie, warto przestrzegać kilku wskazówek: większe szanse na przeżycie choinki są wtedy, gdy nie jest ona narażona na zbyt wysokie temperatury w domu, choinkę należy regularnie podlewać, by zachowana była odpowiednia wilgotność w donicy, największe szanse na utrzymanie się mają choinki, których system korzeniowy w donicy nie jest zbytnio uszkodzony i pomyślnie przejdą okres hartowania, czyli przystosowywania się do niższej temperatury, jaka czeka je na zewnątrz.

d1dmesd

Szczepionka na COVID-19. Kiedy masowe szczepienia? Prezes ARM zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dmesd

Podziel się opinią

Share
d1dmesd
d1dmesd
Więcej tematów