Trwa ładowanie...

Gliwice. Sprzątała mieszkanie po zmarłej matce, a tu pistolet

Mieszkanka Gliwic, sprzątając mieszkanie po zmarłej matce, znalazła broń. Pistolet TT wraz z amunicją był schowany w schowku w tapczanie.

Share
Mieszkanka Gliwic znalazła pistolet podczas sprzątania mieszkania po swojej zmarłej matce.
Mieszkanka Gliwic znalazła pistolet podczas sprzątania mieszkania po swojej zmarłej matce.Źródło: Śląska Policja
d4id7am

Policjanci z Gliwic otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek miasta o znalezieniu pistoletu. Kobieta, porządkując mieszkanie, w tapczanie, na którym spała jej zmarła matka, znalazła pistolet w kaburze i ponad 50 naboi. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który ocenił broń jako sprawną, zakonserwowaną i w doskonałym stanie technicznym.

Gliwice. Zabójcza niespodzianka w tapczanie

TT to pistolet wyprodukowany w Polsce w 1948 roku przez Zakłady Metalowe Łucznik z Radomia. To przedwojenna radziecka konstrukcja. Do końca lat pięćdziesiątych pistolet produkowano w Polsce, potem zastąpiono go bronią P-64.

d4id7am

Nie jest to pierwszy w ostatnich dniach przypadek znalezienia broni w okolicach Gliwic. Policjanci z sąsiednich Pyskowic powiadomieni zostali przez mieszkankę jednego z sołectw w gminie Toszek, że podczas prac porządkowych w piwnicy znalazła pistolet.

Okazało się, że za piwniczną szafą ktoś z byłych, zmarłych już domowników musiał ukryć pistolet samopowtarzalny TT z 1951 roku, wraz z dwoma magazynkami. Była też ostra amunicja – 46 naboi. Policjanci wyjaśniają pochodzenie broni i jej ewentualne użycie w przestępstwie.

Policja przypomina, że posiadanie broni palnej bez wymaganego prawem zezwolenia jest karalne. Grozi za to nawet osiem lat więzienia. Karane jest nie tylko nielegalne posiadanie broni wykonanej fabrycznie, ale także tzw. samodziałowej, czyli zrobionej metodami chałupniczymi.

Koronawirus. Jacek Jaśkowiak o poznańskim szpitalu polowym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4id7am

Podziel się opinią

Share
d4id7am
d4id7am
Więcej tematów