Trwa ładowanie...

Gliwice. Kilkaset interwencji, ale święta spokojne

Kilkaset interwencji i blisko 700 osób wylegitymowanych – gliwiccy policjanci podsumowali Święta Wielkanocne.
Share
Gliwice. Święta w mieście minęły spokojnie.
Gliwice. Święta w mieście minęły spokojnie. Źródło: Pixabay
d3qhzw1

- W ogólnej skali mieszkańcy i przedsiębiorcy przestrzegali obostrzeń. W przypadkach rażącego lekceważenia przepisów, sprawców ukarano mandatami lub skierowano sprawy do sądu. Podczas minionego świątecznego weekendu gliwiccy stróże prawa podjęli łącznie kilkaset interwencji, w których trakcie wylegitymowali niemal 700 osób. Wśród zatrzymanych znaleźli się, sprawcy pobicia oraz naruszenia nietykalności – poinformowała komenda policji w Gliwicach. - Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych – dodała.

Gliwice. Zatrzymani za pobicie

W trakcie interwencji policjanci ujawnili łącznie sześć osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Do policyjnego aresztu trafiło pięciu zatrzymanych. Trzej z nich, w sobotni poranek, działając wspólnie, pobili 25-letniego mieszkańca Gliwic. Kolejny, 35-latek w trakcie prowadzonej w sobotnie popołudnie na ulicy Odrowążów interwencji naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Podobnego czynu dopuścił się 40-latek z Pyskowic, który znieważył interweniujących stróżów prawa. Pierwszy z mężczyzn może usłyszeć za swój czyn do 3 lat pozbawienia wolności. Pyskowiczaninowi grozi natomiast kara do roku więzienia.

d3qhzw1

Policjanci wraz z Powiatową Inspekcją Sanitarna przeprowadzili w powiecie gliwickimłącznie ponad 260 kontroli placówek handlowych, restauracji, siłowni, klubów fitness oraz obiektów sportowych. Z zebranych informacji wynika, że tylko w jednej z siłowni ujawnione zostały uchybienia zakończone skierowaniem za pośrednictwem sanepidu wniosku o ukaranie do sądu.

Lech Wałęsa zapytany o PiS. Były prezydent długo odpowiadał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qhzw1

Podziel się opinią

Share
d3qhzw1
d3qhzw1
Więcej tematów