Trwa ładowanie...

Gliwice. Będą utrudnienia. W mieście ruszają prace drogowe

Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach we wtorek, 13 kwietnia, rozpocznie remont ulic Jasińskiego i Słowackiego. Na ulicy Pszczyńskiej rozpoczną się natomiast budowa kanalizacji sanitarnej.

Share
Gliwice. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.
Gliwice. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.Źródło: UM Gliwice
d3u48q6

Prace na ulicy Jasińskiego będą realizowane w trzech etapach, na odcinku od ulicy Kilińskiego do ulicy Modelarzy. Na czas prac fragmenty tej ulicy zostaną wyłączone z ruchu. W pierwszym etapie wykonawca zajmie się odcinkiem od ulicy Kilińskiego do ulicy Rydygiera. Zaplanowany objazd prowadził będzie ulicami: Modelarzy, Dzierżona do Kilińskiego. Remont tego odcinka ul. Jasińskiego zakończy się pod koniec drugiego kwartału br.

Prace na ulicy Słowackiego będą prowadzone na dwupasowym odcinku, na którym obowiązuje ruch jednokierunkowy. Remont będzie odbywał się na prawym pasie, przy prawostronnym zwężeniu jezdni. W związku z tym na odcinku od przystanku w rejonie ulicy Zawiszy Czarnego do ulicy Daszyńskiego zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ruch będzie odbywał się lewym pasem jezdni jednokierunkowej. Roboty drogowe potrwają około dwóch tygodni.

Gliwice. Trudniej będzie przejechać ul. Pszczyńską

Na ulicy pszczyńskiej natomiast robotnicy przystąpią do budowy kanalizacji. Potrwają do 23 czerwca. Obejmą trzy pasy ruchu ul. Pszczyńskiej i wlot ul. Marii Skłodowskiej-Curie. W pierwszym etapie (od 12 do 26 kwietnia) wykonywane będą prace na wlocie ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Wlot zostanie zamknięty dla ruchu. W dalszych etapach robót budowlanych zwężane będą naprzemiennie pasy ul. Pszczyńskiej, wprowadzony zostanie też zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Łużycką, Lutycką i Pszczyńską.

d3u48q6

- Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe – apelują urzędnicy.

Leszek Miller zrugał rząd Mateusza Morawieckiego. "Kazali wkładać lód w majtki"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3u48q6

Podziel się opinią

Share
d3u48q6
d3u48q6
Więcej tematów