Trwa ładowanie...
d3w4dx9

Franciszkanie z Panewnik na kwarantannie. Bazylika zamknięta

Katowicki sanepid zdecydował w sobotę o skierowaniu na kwarantannę wszystkich franciszkanów z katowickich Panewnik. Z tego powodu zarówno klasztor, jak i słynna bazylika zostały zamknięte do odwołania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Msze w bazylice są odprawiane bez udziału wiernych.
Msze w bazylice są odprawiane bez udziału wiernych. (Facebook.com, Fot: facebook.com, lukasz.zimnoch)
d3w4dx9

O decyzji sanepidu poinformowała na swoim profilu na Facebooku Wspólnota Braci z Katowic Panewnik. "Wszystkie zamówione Msze św., również gregoriańskie, są odprawiane na bieżąco bez udziału wiernych” – napisano. "Nagłe sprawy duszpasterskie należy załatwiać bezpośrednio z o. Alanem Ruskiem OFM – proboszczem parafii. Prosimy o modlitwę Bracia Mniejsi” – dodano.

Parafia świętego Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP działa przy zakonie franciszkanów w katowickich Panewnikach. Wszystkie nabożeństwa odbywają się tam w wybudowanej na początku XX wieku neoromańskiej bazylice.

Parafia poinformowała, że kancelaria w czasie trwania kwarantanny będzie również zamknięta. "Prosimy o modlitwę oraz wyrozumiałość” – napisano na stronie internetowej parafii.

d3w4dx9

Ograniczenia wprowadzono m.in. dla wiernych w bazylice na Jasnej Górze w Częstochowie, która znalazła się w czerwonej strefie. Zgodne z nowymi przepisami, w kościołach w tej strefie wymagane jest zachowanie dystansu 7 m kw. na osobę. Od soboty do bazyliki będzie mogło wejść jednorazowo 160 osób, do kaplicy Matki Bożej 60, a do kaplicy Pokuty 36.

Przed wejściem do sanktuarium ustawione zostały pojemniki z płynem dezynfekującym, obowiązuje także nakaz zakrywania ust i nosa. Należy przestrzegać również bezpiecznego dystansu między osobami.

Sobotnie dane Ministerstwa Zdrowia mówią o rekordowej liczbie 9622 nowych zakażeń, z czego w województwie śląskim 765, gdzie zmarło 8 osób; w całym kraju zmarły 84 osoby.

Największe polskie katastrofy - Heweliusz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w4dx9

Podziel się opinią

Share
d3w4dx9
d3w4dx9
Więcej tematów