Trwa ładowanie...

Dramat chłopca z niepełnosprawnością. Był bity przez ojczyma

Częstochowska Prokuratura Okręgowa postawiła zarzuty za pobicie 9-letniego chłopca z niepełnosprawnością. Usłyszeli je matka i ojczym chłopca. Jednym z dowodów w tej sprawie było nagranie, wykonane przez przypadkowych świadków.

Share
O bicie chłopca oskarżeni są matka i ojczym. Zdjęcie ilustracyjne
O bicie chłopca oskarżeni są matka i ojczym. Zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
d2b5axj

W poniedziałek przypadkowi świadkowie zawiadomili policję o pobiciu dziecka przez mężczyznę w jednym z mieszkań w centrum Częstochowy. Nagrali oni telefonem moment, w którym dziecko było bite. Mężczyzna kopał chłopca oraz uderzał go kablem. Na nagraniu było widać kobietę, która nie reagowała na przemoc wobec dziecka.

Częstochowa. Pobito chłopca z niepełnosprawnością

Pokrzywdzonym jest 9-letni chłopiec, sprawcą przestępstwa jego 31-letni ojczym Kamil I. Kobieta, która była w tym czasie w mieszkaniu jest matką 9-latka.

- Przesłuchany przez sąd na wniosek prokuratora chłopiec zeznał, że ojczym od 5 lat bił go rękami i przewodem po całym ciele, a także krzyczał na niego i wyzywał go. Ponadto na podstawie opinii biegłego lekarza ustalono, że 25 października b.r. mężczyzna spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci licznych podbiegnięć krwawych i otarć skóry - stwierdził prok. Ozimek.

Czarzasty do europosła PO: nie opowiadaj bzdur!

Kamil I. usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek i niepełnosprawność pasierbem. Mężczyzna przyznał się jedynie do tego, że pobił chłopca w miniony poniedziałek. Matce 9-latka prokurator przedstawił zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i pomoc w znęcaniu się.

d2b5axj

Brak aresztu. Będzie odwołanie

W środę prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Częstochowie wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec obojga podejrzanych. W czwartek sąd nie uwzględnił wniosków prokuratora. Prokuratura odwoła się od tych decyzji.

Przestępstwo znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, stan psychiczny lub fizyczny jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Poza znęcaniem się nad chłopcem, w śledztwie będzie też badane, czy sprawujący opiekę nad rodziną lokalny ośrodek pomocy społecznej wykonywał prawidłowo swe obowiązki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2b5axj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b5axj
d2b5axj
Więcej tematów