Trwa ładowanie...

Częstochowa. Kierowcy, uzbrójcie się w cierpliwość na DK46

Żeby było komfortowo, wpierw trzeba swoje przecierpieć. Warto jednak, by potem nie cierpieć przez cały czas. I mimo że robotom drogowym często towarzyszą spore emocje, to zadowolenie z efektów jest jeszcze większe.

Share
Przebudowa linii tramwajowej ma się zakończyć pod koniec sierpnia
Przebudowa linii tramwajowej ma się zakończyć pod koniec sierpniaŹródło: Pixabay
d30lcic

Tym razem kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość na DK46 w Częstochowie. Od 9 czerwca rozpoczyna się tam przebudowa linii tramwajowej. Stopniowo zamykane będą fragmenty skrzyżowania drogi krajowej z al. Kościuszki.

Władze apelują do uczestników ruchu, by omijali to miejsce i korzystali z autostradowej obwodnicy i al. Wojska Polskiego. Prace powinny zakończyć się pod koniec sierpnia, do tej pory jednak podróżowanie tamtędy będzie znacznie wydłużone.

d30lcic

Od środy 9 czerwca częściowo zamknięty zostanie przejazd przez torowisko przy al. Jana Pawła II . Ruch na wprost, w kierunku na Wieluń, oraz w lewo i prawo w al. AK, ma się odbywać po dotychczasowych lewoskrętach, co znacznie wydłuży czas przejazdu przez skrzyżowanie. Ruch w przeciwną stronę w ciągu al. Jana Pawła II odbywał się będzie bez zmian.

Gdy roboty na tym odcinku się zakończą, prace przeniosą się na drugą stronę przejazdu. O kolejnych możliwych utrudnieniach i zmianach w ruchu miasto będzie informowało na bieżąco. Całkowita wartość inwestycji, rozpoczętej wiosną 2019 r., wynosi ponad 114 mln zł.

Niebezpieczna szarża motocyklisty. Nagranie policji z Podkarpacia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30lcic

Podziel się opinią

Share
d30lcic
d30lcic
Więcej tematów