Trwa ładowanie...
d1rvlkc

Częstochowa. Jasna Góra przeprasza za wpis o Himmlerze

Miało być przypomnienie historycznych wydarzeń w sanktuarium, powstało oburzenie internautów. Ojcowie paulini przyznali rację użytkownikom mediów społecznościowych i usunęli wpis na Twitterze
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jasna Góra przeprasza za wpis na Twitterze
Jasna Góra przeprasza za wpis na Twitterze (East News)
d1rvlkc

Jasna Góra przeprosiła we wtorek za słowa umieszczone na swoim koncie, przypominające wizytę jednego z hitlerowskich przywódców. Tweet wywołał oburzenie.

"Przepraszamy za dzisiejszy wpis, umieszczony w kalendarium historycznym #JasnaGora. Naszą intencją było przypomnienie jak codzień bolesnego faktu historycznego z 1940 r. Słuszna reakcja użytkowników mediów spowodowała usunięcie wpisu. Dziękujemy za życzliwe zwrócenie uwagi" - napisali na jasnogórskim Twitterze gospodarze częstochowskiego sanktuarium.

Na profilu JasnaGoraNews pojawił się wcześniej tweet przypominający, że 80 lat temu sanktuarium zwiedził Heinrich Himmler, komisarz Rzeszy do spraw Umacniania Niemczyzny. Wpis głosił, że hitlerowski przywódca „był zaskoczony wiadomością, że przed wojną miejsce to nawiedzało rocznie ponad milion pielgrzymów".

d1rvlkc

Pielgrzymów na tyle "zaskoczyła" ta „ciekawostka historyczna”, że paulini musieli usunąć wpis.

Repolonizacja mediów. Adam Bielan wprost o Georgette Mosbacher: Nie jest zawodowym dyplomatą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rvlkc

Podziel się opinią

Share
d1rvlkc
d1rvlkc
Więcej tematów