Trwa ładowanie...
d3pzohy

Częstochowa. Figura Matki Bożej straciła dłonie. Profanacja na przykościelnym placu

Nieustalony sprawca uszkodził figurę Matki Bożej przy kościele parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie. Postać Maryi ma wyrwane obie dłonie. Proboszcz parafii zapowiada szybką naprawę figury.
Share
Częstochowa. Figura Matki Bożej przy kościele parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie ma wyrwane obie dłonie.
Częstochowa. Figura Matki Bożej przy kościele parafii Świętych Pierwszych Męczenników Polski w Częstochowie ma wyrwane obie dłonie.Źródło: parafiapmp.pl
d3pzohy

"Pragnę powiadomić naszych drogich Parafian, że w nocy z Środy Popielcowej na czwartek (17/18.02.) została uszkodzona figura Matki Najświętszej, usytuowana na placu przykościelnym. Wyrwane zostały z pomnika dłonie Matki Bożej i rzucone w pobliże cokołu" - poinformował proboszcz ks. Stanisław Jasionek na stronie internetowej parafii.

"W związku z profanacją figury NMP planuję akty ekspiacyjne w piątek (19.02) podczas Drogi Krzyżowej oraz w niedzielę (21.02) na nabożeństwie Gorzkich Żali. Postaramy się także najszybciej, jak to możliwe, naprawić uszkodzoną statuę" - dodał ks. Jasionek w piątkowym wpisie parafii na Facebooku.

- To dla mnie bardzo smutne wydarzenie, dlatego, że nigdy do tej pory w naszej parafii nie działo się nic takiego - zauważył proboszcz częstochowskiej parafii w wypowiedzi dla katolickiego radia Fiat.

d3pzohy

O uszkodzeniu figury ksiądz dowiedział się od siostry zakonnej i innej parafianki, które w czwartek szły do kościoła na poranną mszę. Na miejscu były także powywracane znicze i kwiaty, przynoszone przez wiernych.

- Nie wiem, kto to mógł zrobić. To jakiś dziwny znak właśnie rozpoczynającego się Wielkiego Postu - powiedział ks. Stanisław Jasionek.

"Szczecińska sitwa". Ks. Kobyliński ostro o sprawie ks. Dymera

Jak przypomina radio Fiat podobna sytuacja zdarzyła się we wrześniu ubiegłego roku na terenie parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Blachowni.

Dodatkowo zniszczony został również krzyż. - Każdy taki akt przyjmujemy z wielkim smutkiem – mówi ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik archidiecezji częstochowskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pzohy

Podziel się opinią

Share
d3pzohy
d3pzohy
Więcej tematów