Trwa ładowanie...
d14u9au

Chorzów. Nie będzie podwyżek opłat za wywóz śmieci. Przetarg budził spory

Nie będzie wzrostu stawki za wywóz odpadów w Chorzowie w 2021 roku. Miasto rozstrzygnęło przetarg na odbiór śmieci od chorzowian i instytucji publicznych.
Share
Chorzów. Miasto rozstrzygnęło przetarg na odbiór śmieci od chorzowian i instytucji publicznych.
Chorzów. Miasto rozstrzygnęło przetarg na odbiór śmieci od chorzowian i instytucji publicznych.Źródło: pixabay.com
d14u9au

- Umowa na 28 milionów złotych będzie obowiązywała do końca 2021 roku. Zainteresowanie przetargiem było spore. Firmy składały odwołania od przetargu, a sprawa trafiła aż do Krajowej Izby Odwoławczej, co niestety wydłużyło czas procedury - tłumaczy Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Finalnie weryfikowany przez KIO przetarg wygrała PTS Alba i to ta firma będzie odbierała i gospodarowała odpadami chorzowian w tym roku. Stawka miesięczna za wywóz odpadów nie zmieni się i będzie wynosiła nadal 26,90 zł na osobę za odpady segregowane i dwa razy więcej za odpady bez segregacji.

Tymczasem kolejne samorządy województwa śląskiego borykają się z dużymi podwyżkami cen wywozu śmieci. W Dąbrowie Górniczej obowiązuje kwota 29 zł, w Rudzie Śląskiej od lutego tego roku mieszkańcy będą płacić 30 złotych, a w Będzinie już teraz koszt od osoby to 36 złotych.

d14u9au

- Cena i odbiory odpadów będą odbywały się na dotychczasowych zasadach, ale już liczba pojemników ulegnie zwiększeniu. Ponadto, zgodnie z umową, pojemniki typu dzwon będą zastąpione pojemnikami 1100 litrowymi - zaznacza Zuzanna Kurczek, dyrektor wydziału usług komunalnych i ekologii UM w Chorzowie.

W tym samym czasie Chorzów prowadził również drugi przetarg na odbieranie odpadów od jednostek miejskich - szkół czy instytucji kultury - do końca roku szkolnego. Ten przetarg wygrało konsorcjum firm, której liderem jest firma FCC z Zabrza.

Kaleta: prokuratorzy jednak szczepieni w grupie "I"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14u9au

Podziel się opinią

Share
d14u9au
d14u9au
Więcej tematów