Trwa ładowanie...

Bytom. Jaśniej na ulicach, i oszczędniej też. I jeszcze kolorowo

160 opraw oświetleniowych przy ulicach Łużyckiej, Tarnogórskiej, Hakuby i Karlika zostanie wymienionych na energooszczędne lampy w technologii LED. Dzięki temu, poprawi się oświetlenie ulic oraz obniżone będzie zużycie energii.
Share
W Bytomiu nowe oprawy oświetleniowe zostaną wymienione przy ul. Łużyckiej, Tarnogórskiej, Hakuby i Karlika.
W Bytomiu nowe oprawy oświetleniowe zostaną wymienione przy ul. Łużyckiej, Tarnogórskiej, Hakuby i Karlika.Źródło: UM w Bytomiu, Fot: UM Bytom, Hubert Klimek
dbsz6hn

Stare oprawy sodowe i metalohalogenkowe są wymieniane na energooszczędne lampy w technologii LED. Nowe lampy zostały już zamontowane na latarniach przy ulicach Łużyckiej i Hakuby, będą też instalowane przy ulicach Tarnogórskiej i Karlika.

Inwestycja jest realizowana w miejscach, gdzie w ramach ubiegłorocznego projektu „Poprawy efektywności energetycznej Gminy Bytom”, oprawy nie zostały wymienione.

Łącznie przewidziano do wymiany 160 sztuk opraw oświetleniowych. Koszt realizacji inwestycji wynosi ponad 182 tys. złotych. Projekt został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

dbsz6hn

Większość latarni, które są własnością gminy Bytom, ma już zainstalowane nowoczesne oświetlenie. Prowadzone są rozmowy z właścicielem pozostałych punktów oświetleniowych w sprawie wymiany lamp.

Zamknięte cmentarze. Bytom odkupił chryzantemy od sprzedawców

W mieście zrobiło się też bardziej „kwiatowo”. 280 sztuk kolorowych chryzantem w doniczkach zamiast na cmentarz trafiło na skwer przy ulicy Miarki oddzielający pasy jezdni. Miasto w trybie interwencyjnym odkupiło kwiaty od sprzedawców dotkniętych stratami w wyniku zamknięcia nekropolii.

Chryzantemy, nazywane też złocieniami, to rośliny odporne na kapryśne warunki pogodowe występujące o tej porze roku. Prawie wszystkim jej odmianom nie straszne są nawet kilkustopniowe przymrozki.

dbsz6hn

W przyszłym tygodniu w Parku Miejskim w okolicach stawu południowego i Góry Miłości posadzonych zostanie kolejne 50 sztuk chryzantem.

"Polska Pełna Pasji": Muzyka towarzyszy nam na co dzień

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbsz6hn

Podziel się opinią

Share
dbsz6hn
dbsz6hn
Więcej tematów