Trwa ładowanie...
d2rxpba

Bielsko-Biała. Tu kupisz niebanalny prezent mikołajkowy

W Bielsku-Białej w tym roku nie ma jarmarku bożonarodzeniowego, ale jest jedynak. Na placu Wojska Polskiego pojawiło się stoisko z ludowymi wyrobami.
Share
Na stoisku w Bielsku-Białej kupisz ciekawy i oryginalny prezent.
Na stoisku w Bielsku-Białej kupisz ciekawy i oryginalny prezent.Źródło: UM Bielsko-Biała
d2rxpba

– Nie mamy tu żadnej chińszczyzny, tylko same ręcznie wykonywane zabawki oraz słodycze - zapewnia Krzysztof Mrowiec z biura podróży Prezydent Travel, jednego z pomysłodawców stoiska. – W obecnych czasach turystyka kuleje, więc postanowiliśmy połączyć siły i podtrzymać tradycję – dodaje.

Bielsko-Biała. Stoisko z wyrobami regionalnymi

Wszyscy, którzy szukają pomysłu na niebanalny prezent lub chcą nabyć oryginalną pamiątkę, powinni odwiedzić stoisko na pl. Wojska Polskiego zachęcają urzędnicy z urzędu miejskiego w Bielsku-Białej. Można na nim znaleźć dziełka znanego twórcy ludowego ze Stryszawy Piotra Mentela, który osobiście je sprzedaje.

d2rxpba

– Sztuka wykonywania zabawek ludowych to nasza rodzinna tradycja. Robili je mój dziadek Julian Mentel, babcia Stefania Mentel i tata Tadeusz. Wymyślili słynnego ptaszka stryszawskiego i wiele innych zabawek stryszawskich. Od lat podtrzymuję rodzinną tradycję i rzeźbię koniki, ptaszki, bryczki, karuzelki, klepoki, a także szopki bożonarodzeniowe. Wszystko wykonywane jest ręcznie i malowane farbami ekologicznymi - powiedział Mentel, który szczególnie lubi strugać koniki i ciekawie opowiada, jak wyrzeźbić ptaszka z odchyloną głową do powieszenia na ścianie.

Stoisko jest otwarte w godz. 10.00-18.00 i czynne będzie do 22 grudnia.

Szczepionka na COVID-19. Doradca premiera prof. Andrzej Horban mówi o "głupich" teoriach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rxpba

Podziel się opinią

Share
d2rxpba
d2rxpba
Więcej tematów