Trwa ładowanie...
d61jwlt

Bielsko-Biała. Startuje Biennale Bielska Jesień

Zbliża się 45. edycja Biennale Bielska Jesień, jeden z najbardziej prestiżowych konkursów malarstwa współczesnego w Polsce. Artyści będą mogli nadsyłać swoje prace od 1 lutego do końca marca. Werdykt jury poznamy jesienią.
Share
Bielsko-Biała. Startuje Biennale Bielska Jesień
d61jwlt

Organizatorem konkursu jest bielska Galeria BWA. Jak powiedzieli jej przedstawiciele do konkursu mogą przystąpić absolwenci wyższych szkół artystycznych, a także malarze, którzy nie posiadają dyplomu uczelni artystycznych, lecz legitymujący się aktywnością twórczą i dorobkiem artystycznym. Zaproszenie kierowane jest do polskich artystów malarzy zamieszkałych w kraju lub za granicą.

Przyjmowanie zgłoszeń, wyłącznie w wersji online, będzie odbywało się od 1 lutego do 31 marca. Zgłosić należy trzy prace w dowolnej technice malarskiej. Istotnym warunkiem jest, by powstały one w latach 2019–2021.

Werdykt jury zostanie ogłoszony podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej, która będzie miała miejsce od 12 listopada.

d61jwlt

Bielsko-Biała. Duże zainteresowanie artystów Bielską Jesienią

Na poprzednią, 44. edycję Bielskiej Jesieni w 2019 r., napłynęło blisko 2 tys. prac ponad 650 artystów. Grand Prix otrzymał Karol Palczak za zestaw obrazów: "Dym”, „Stanął w ogniu nasz wielki dom, dom dla psychicznie i nerwowo chorych” i "Ogień”.

Bielska Jesień, organizowana przez Galerię Bielską BWA, jest najstarszym i jednym z najważniejszych w Polsce konkursów malarstwa współczesnego. Jest także przeglądem najnowszych tendencji w polskim malarstwie. Pierwsza edycja odbyła się w 1962 r. Bielska Jesień jest konkursem otwartym na różnorodne postawy artystyczne i nieznane szerzej nazwiska.

"To jest prostackie". Bartosz Arłukowicz odpowiada Ryszardowi Terleckiemu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d61jwlt

Podziel się opinią

Share
d61jwlt
d61jwlt
Więcej tematów