Trwa ładowanie...

Bielsko-Biała. Likwidacja starych źródeł ciepła. Dofinansowanie znaczące, ale są warunki

Właściciel domu jednorodzinnego w Bielsku-Białej, który zdecyduje się zlikwidować stary kocioł na węgiel lub inne paliwo stałe, będzie mógł otrzymać grant na zmianę systemu ogrzewania. W poniedziałek 19 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków.
Share
Śląskie. W poniedziałek 19 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do programu dofinansowania likwidacji starych źródeł ciepła.
Śląskie. W poniedziałek 19 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków do programu dofinansowania likwidacji starych źródeł ciepła.Źródło: UM Bielsko-Biała
d3mbxlo

O naborze, który potrwa od 19 kwietnia do 19 maja, poinformował Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Projekt grantowy pod nazwą "Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej", miasto zamierza zgłosić do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Program adresowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych w Bielsku-Białej ogrzewających je węglem lub innym paliwem stałym, pragnących przejść na ogrzewanie ciepłem sieciowym, gazem, prądem czy pompą ciepła.

Bielski magistrat zastrzega, że do projektu zgłoszony może być tylko ten dom, który jest ocieplony - oddany do użytku po 2008 roku lub w którym wykonano już termomodernizację - lub zostanie ocieplony przed wykonaniem modernizacji kotłowni, np. przy wykorzystaniu programu rządowego Czyste Powietrze lub ze środków własnych.

d3mbxlo

Bielsko-Biała. Likwidacja starych źródeł ciepła. Nawet 22 tys. zł dofinansowania

Projekt charakteryzuje bardzo wysoki poziom dofinansowania: do stu procent kosztów kwalifikowanych netto, lecz nie więcej niż 22 tys. złotych na dowolnego rodzaju pompę ciepła lub 11 tys. zł na źródło ciepła zasilane z sieci ciepłowniczej, gazem lub energią elektryczną.

"Żal i smutek". Dominikanin rozliczył Episkopat

Z dofinansowania z programu może skorzystać każdy właściciel budynku jednorodzinnego spełniającego warunki programu, przy czym wysokość dochodów nie jest kryterium kwalifikacyjnym w tym projekcie.

d3mbxlo

Bielsko-Biała. Dofinansowanie do wymiany starych kotłów. Oceni zarząd województwa śląskiego

Udział w nim można łączyć z udziałem w rządowym programie Czyste Powietrze np. na wykonanie pełnej lub częściowej termomodernizacji.

Grantowy projekt podlega ocenie przez organizatora konkursu, którym jest zarząd województwa śląskiego, która nastąpi w grudniu tego roku. Jeżeli ocena będzie pozytywna, planowana realizacja inwestycji w budynkach mieszkalnych obejmie lata 2022-23.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mbxlo

Podziel się opinią

Share
d3mbxlo
d3mbxlo
Więcej tematów