Trwa ładowanie...

Śląsk. 7 dentystów oszukało około 600 pacjentów. Usłyszeli prawie 1150 zarzutów

Stomatolodzy mieli bezzasadnie pobierać od pacjentów pieniądze za znieczulenie, podczas gdy zabiegi były refundowane przez NFZ. Oskarżeni lekarze nie przyznają się do winy. Grozi im do ośmiu lat więzienia.
Share
Dentyści mieli pobierać od 20 do 30 zł za zabiegi refundowane przez NFZ
Dentyści mieli pobierać od 20 do 30 zł za zabiegi refundowane przez NFZŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Mikołaj Kuras
d1646sg

Siedmiu dentystów z Pszczyny (woj. śląskie) stanie przed sądem za oszustwa na szkodę pacjentów i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz poświadczenia nieprawdy. Inna usługa była wpisywana w kartach, a potem rozliczana w ramach umowy z NFZ - informuje portal radiopiekary.pl. Stomatolodzy byli zatrudnieni w prywatnych przychodniach.

W latach 2014-2015 mieli bezzasadnie pobierać od pacjentów od 20 do 30 złotych za znieczulenia podczas zabiegów. W rzeczywistości były one refundowane, a więc bezpłatne. Niektórzy lekarze tłumaczą, że opłaty były zgodne z prawem, bo stosowane przy zabiegach znieczulenia były dodatkowe i nie podlegały refundacji.

d1646sg

Pokrzywdzonych mogło zostać około 600 osób. Prokuratura postawiła dentystom prawie 1150 zarzutów. Oskarżonymi są również właściciele przychodni. Stomatolodzy nie przyznają się do winy. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Zobacz też: Adam Bodnar zareagował na konkretną sprawę. "To trochę dziwne"

Źródło: radiopiekary.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1646sg

Podziel się opinią

Share
d1646sg
d1646sg
Więcej tematów