Trwa ładowanie...
d3k5zp9
11-04-2005 00:05

Sklepowi podjadacze

Pracownicy łódzkich supermarketów wydali wojnę klientom, którzy przychodzą do sklepu tylko po to, by wyjadać rodzynki, orzechy czy słodycze - pisze "Express Ilustrowany".

d3k5zp9
d3k5zp9

"Jeśli przyłapujemy kogoś na wyjadaniu bakalii, owoców czy wafelków, które leżą luzem w koszach, nakłaniamy, by zapłacił za towar, a jeśli klient odmawia, wzywamy policję" - mówi dziennikowi Damian Ponczek z sieci Geant.

Łupem wyjadaczy najczęściej padają orzechy pistacjowe, cukierki, ciastka i winogrona wystawione w odkrytych koszach lub skrzynkach, a także paczkowane wędliny i ser w plastrach. Właściciele sklepów szacują, że w ten sposób znika nawet kilkadziesiąt kilogramów towaru miesięcznie - podaje "Express Ilustrowany".

"Mamy monitoring, zatrudniamy ochroniarzy i detektywów oraz nadajemy przez radiowęzeł komunikaty przypominające klientom, że za produkty skonsumowane na terenie marketu należy zapłacić przy kasie" - wyjaśnia na łamach gazety Isolda de Saint-Paul z sieci Real.

Na podjadaniu towarów przyłapywani są emeryci, uczniowie, studenci, bezrobotni, pracownicy urzędów, właściciele prywatnych firm. Przeciętny hipermarketowy podjadacz to mężczyzna w wieku 30- 50 lat - czytamy w "Expressie Ilustrowanym".

d3k5zp9

"Najbardziej bezczelny był 30-letni, dobrze ubrany mężczyzna z koszem pełnym zakupów, który zachłannie opychał się plastrami paczkowanej szynki" - opowiada Paweł Grzelak, szef ochrony w markecie E.Leclerc. "Twierdził, że sprawdzał, czy wędlina jest świeża" - dodaje.

"Niezapłacenie za zjedzony w sklepie towar w kodeksie wykroczeń traktowane jest jak kradzież" - tłumaczy na łamach "Expressu Ilustrowanego" Joanna Kącka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ostrzega, że sprawcy grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna od 20 zł do nawet 5 tys. zł.(PAP)

d3k5zp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k5zp9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj