Trwa ładowanie...
do8rsf9

Skarga do Jacka Kurskiego. Powód: zachowanie dziennikarza TVP Gdańsk

Dziennikarz TVP Gdańsk znany z awantury w pociągu, w związku z którą usłyszał dwa zarzuty, znowu dał o sobie znać. W Gdańsku, podczas uroczystości nadania imienia jednej ze szkół, Łukasz Sitek nie odpuszczał prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi. Wpłynęła na niego skarga.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mimo zarzutów Łukasz Sitek nie został zawieszony w TVP (East News, Fot: Piotr Hukało)
do8rsf9

O Łukaszu Sitku znowu jest głośno. Dziennikarz TVP Gdańsk miał jedno pytanie do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ten zaś nie chciał odpowiedzieć. A Sitek nie chciał dać za wygraną. Interweniował Kamil Gajewski dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej Gdańsku. Scena miała miejsce po uroczystości nadania placówce imienia podróżnika Aleksandra Doby. Została nagrana i opublikowana w mediach społecznościowych przez Aleksandrę Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska od polityki gospodarczej.

- Panie prezydencie, spodziewa się pan zarzutów w związku z przyjęciem łapówek od deweloperów? (...) 60 tys. na koszulki "konstytucja"? Dlaczego z publicznych pieniędzy? - pytał Adamowicza Sitek. Odpowiedział mu Gajewski: - Przepraszam, to jest nasze święto - Już jest po uroczystości - zareagował Sitek.

Sprawa ma ciąg dalszy. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", dyrektor szkoły złożył skargę na dziennikarza TVP Gdańsk za "zakłócenie i psucie ceremonii". Pismo skierował do pracodawcy Sitka - Jacka Kurskiego, prezesa TVP.

do8rsf9

Zobacz także: Sikorski u Hofmana: „Taśmy są pomnikiem tego, jaką uczciwą byliśmy ekipą”

"Jestem zażenowany"

"Jest mi niezmiernie przykro, że redaktor TVP Gdańsk pan Łukasz Sitek w dniu 25 październik zakłócił szkolną uroczystość nadania Morskiej Szkole Podstawowej w Gdańsku imienia Aleksandra Doby. Podczas ceremonii odsłonięcia baneru (na zewnętrznej ścianie budynku) z podobizną Patrona, redaktor nie uszanował licznych moich próśb o to, "aby nie zakłócał, nie psuł uroczystości". Atakował zaciekle prezydenta Gdańska pana Pawła Adamowicza, który był jednym z wielu gości, a mi odpowiedział, że "uroczystość już się zakończyła". Jestem zażenowany takim zachowaniem dziennikarza, tym bardziej, że na to wszystko patrzył pan Aleksander Doba" - napisał Gajewski.

do8rsf9

Poprosił Kurskiego o przyjrzenie się sprawie. Jak zaznaczył, nie wyobraża sobie, by prezes TVP nie wyciągnął wobec Sitka konsekwencji służbowych. Zachowanie dziennikarza nazwał "niedopuszczalnym".

"Państwa pracownik zepsuł nam święto! Całej szkolnej społeczności jest z tego powodu smutno, a mi wstyd przed gośćmi, a to nie ja powinienem się wstydzić" - podsumował.

Przypomnijmy, że po awanturze w Pendolino prokuratura postawiła Sitkowi dwa zarzuty. Mowa o znieważeniu funkcjonariuszy publicznych będących na służbie oraz o publicznym znieważeniu osoby - kierownika pociągu.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do8rsf9

Podziel się opinią

Share

do8rsf9

do8rsf9
Więcej tematów