Trwa ładowanie...
d4gbko8

"Skarby Habsburgów" na Zamku Królewskim

Ponad 170 dzieł sztuki ze skarbca Habsburgów, wśród których znalazły się obrazy Petera Rubensa, Bartholomaeusa Sprangera oraz Davida Teniersa, zaprezentowanych zostanie na wystawie "Skarby Habsburgów" w Warszawskim Zamku Królewskim. Wcześniej, ekspozycja była prezentowana w Wiedniu, w ramach obchodów Roku Polskiego w Austrii.

d4gbko8
d4gbko8

Uroczyste otwarcie wystawy w obecności prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i prezydenta Republiki Austrii Thomasa Klestila, którzy objęli honorowy patronat nad wystawą, odbędzie się w piątek.

Prezentowane na wystawie eksponaty pochodzą ze zbiorów Kunsthistorishes Museum i kolekcji prywatnych. Oprócz wspaniałych obrazów będzie można podziwiać zbiory sztuki starożytnej, a wśród nich: słynne antyczne kamee, znaleziska z czasów późnego antyku oraz rzeźby i fragmenty architektury z Efezu. Są także arcydzieła sztuki złotniczej, przedmioty z kości słoniowej oraz broń.

Wystawa jest efektem współpracy między Kunsthistorisches Museum w Wiedniu a Zamkiem Królewskim w Warszawie w ramach obchodów Roku Polskiego w Austrii. (miz)

d4gbko8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gbko8
Więcej tematów