Trwa ładowanie...
dzc488j

Skandaliczne komentarze o pożarach w Izraelu

• W Izraelu od wtorku szaleją pożary • W czwartek rano najpopularniejszymi hashtagami w arabskich mediach społecznościowych były "Tel_Aviv_IsBurning" i "Israel_IsBurning"
Share
Skandaliczne komentarze o pożarach w Izraelu
Źródło: PAP/EPA, Fot: ABIR SULTAN
dzc488j

W arabskojęzycznych mediach społecznościowych dużą popularnością cieszą się komentarze wyrażające radość z pożarów w Izraelu.

Zastępy strażaków walczą z pożarami od wtorku. Udało się już opanować pożary wokół miasta Hajfa. Służby ostrzegają jednak, że w innych miejscach w kraju ogień wciąż zagraża domom. Pogoda sprzyja rozprzestrzenianiu pożarów.

W czwartek rano najpopularniejszymi hashtagami w arabskich mediach były "TelAvivIsBurning" i "Israel_IsBurning", czyli "Tel Awiw płonie" i "Izrael płonie". Wśród najpopularniejszych wpisów z kolei znalazł się komentarz policjanta z Abu Dhabi: "Izrael uniemożliwił muezzinom wzywanie na modlitwę, a później strawił go ogień".

dzc488j

Popularnością cieszy się też wpis: "Życzę powodzenia ogniowi". Jego autorem jest imam z Kuwejtu Mishary Rashid Alafasy.

Ofir Gendelman, rzecznik premiera Izraela, skomentował kontrowersyjne wpisy. "Arabowie i Palestyńczycy w mediach społecznościowych cieszą się z pożarów, które wybuchają w Izraelu. Podła, fanatyczna nienawiść" - napisał.

W czwartek minister bezpieczeństwa publicznego Gilad Erdan powiedział, że jego zdaniem nawet połowa pożarów jest wynikiem podpaleń. Z kolei minister edukacji Naftali Bennett zasugerował, że podpalacze nie są Żydami.

Izraelska policja aresztowała 12 osób, które mogą mieć związek z pożarami.

dzc488j

Podziel się opinią

Share
dzc488j
dzc488j
Więcej tematów