Trwa ładowanie...

Skandaliczna grafika na Twitterze dolnośląskiego PiS. PO żąda przeprosin

Na oficjalnym profilu dolnośląskiego PiS zamieszczono grafikę przedstawiającą pływających w ścieku polityków i dziennikarzy. Na obrazku znalazł się m.in. były premier Donald Tusk. Politycy PO są oburzeni.
Share
O sprawie zaalarmowała Małgorzata Kidawa-Błońska
O sprawie zaalarmowała Małgorzata Kidawa-BłońskaŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
don6xwo

Grafika pojawiła się na koncie dolnośląskiego PiS w poniedziałek w nocy. Oprócz Tuska, na obrazku znaleźli się: b. prezydent Bronisław Komorowski, b. premier Ewa Kopacz, szef PO Grzegorz Schetyna, unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska, b. wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, b. lider Nowoczesnej Ryszard Petru, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" Tomasz Lis i b. szef KOD Mateusz Kijowski.

O sprawie zaalarmowała posłanka PO-KO Małgorzata Kidawa-Błońska. "Niedopuszczalna mowa nienawiści na oficjalnym profilu dolnośląskiego #PiS. Nie można tolerować treści promujących agresję i pogardę. Domagamy się stanowczej i jednoznacznej reakcji władz PiS na Dolnym Śląsku" - napisała na Twitterze.

Na konferencji prasowej podkreśliła, że ugrupowanie polityczne powinno odpowiadać treści umieszczane są na swoich oficjalnych stronach. - Na Dolnym Śląsku pojawiła się grafika obrażająca i poniżająca wielu przedstawicieli naszego kraju. Jak partia, która nawołuje wszystkich do tego, żeby mówić odpowiednim językiem, toleruje na swojej stronie obrazki obrażające ważne osoby w naszym państwem, polskich obywateli? - pytała.

don6xwo

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Kidawa-Błońska zaapelowała do przewodniczącej PiS we Wrocławiu Mirosławy Stachowiak-Różeckiej o jak najszybsze zamieszczenie przeprosin na stronie ugrupowania.

don6xwo

- Żądamy jednoznacznego ustosunkowania się tych osób do tego, co zostało przedstawione w internecie. Nie możemy tolerować nawoływania do agresji przez partię rządzącą i dlatego prosimy wszystkie te osoby o jednoznaczne odcięcie się od tych treści, które zostały zamieszczone na oficjalnych kontach PiS - wskazał były europoseł PO Piotr Borys.

"STOP mowie nienawiści prowadzonej przez @pisorgpl! Żądamy od ministrów @elzbietawitek @michaldworczyk Adam Lipiński - reakcji, przeprosin na oficjalnych stronach oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za zamieszczenie skandalicznej grafiki!" - podsumował na Twitterze.

Kontrowersyjny tweet został już usunięty z konta PiS.

don6xwo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

don6xwo

Podziel się opinią

Share
don6xwo
don6xwo
Więcej tematów